lten +370 615 64 268 I - IV 9:00 - 19:00; V 9:00 - 17:00 Latako g. 1 - 17, Vilnius

Burnos chirurgija

burnos chirurgas

Kamuoja protinio danties skausmas? Pūlinys? Danties cista? Traumos metu netekote danties? Užklupo rimtos komplikacijos ir paprasti dantų gydymo metodai nebėra veiksmingi? Burnos chirurgas – paskutinė stotelė siekiant išgelbėti dantis, sveiką burnos gleivinę ar ruošiantis dantų implantacijai, protezavimui.

Kokias paslaugas teikia burnos chirurgas?

Kad ir kaip grėsmingai skambėtų – ne visos chirurginės procedūros yra sudėtingos ar skausmingos. Šioje srityje gausu su medicina nieko bendro neturinčiam žmogui sunkiai suprantamų arba apskritai nesuprantamų žodžių. Siekdami, kad kiekvienas mūsų pacientas puikiai suprastų kam ir kokia procedūra skirta – supažindinsime, kokias paslaugas teikia UAB „Odontėja“ burnos chirurgas bei trumpai apie jas papasakosime.

Burnos chirurgijos paslaugos

  • Danties rovimas (nesudėtingas ir sudėtingas).

    dantų chirurgasDažniausios danties rovimo priežastys: netaisyklinga danties padėtis, pažengusios periodonto ligos, danties arba šaknies lūžis, pūlinys prie danties šaknies, retinuotas dantis, stipriai suiręs danties vainikas. Protinių dantų šalinimas sudėtingesnis. Prie jų sunkiau prieiti, jų šaknys neretai yra kreivos ir įaugusios į žandikaulio dalį. Jei ruošiamasi implantacijai ar protezavimui – atliekamas atrauminis danties šalinimas, kurio metu siekiama išsaugoti dantį supančius audinius, nepažeisti dantenų. Atrauminis danties rovimas naudingas tuo, kad žaizda gyja greičiau, mažiau galimų komplikacijų, estetinis vaizdas žymiai geresnis. Plačiau apie dantų rovimą skaitykite čia.

  • Pieninio danties rovimas.

    Pasitaiko atvejų, kada pieniniai dantys neiškrenta patys, nors jau dygsta nuolatiniai. Tada juos tenka šalinti chirurgui. Dažnai juos laiko netolygiai nutirpusios šaknys ar labai tvirtas periodonto raištis. Paprastai užtenka topikalinės arba vietinės infiltracinės nejautros.

  • Neišdygusio (retinuoto) protinio danties rovimas.

    Retinuoti dantys taip ir neišdygsta. Jie neatlieka kramtymo funkcijos, todėl tokius dantis rekomenduojama pašalinti. Ypač, jei retinuoti dantys sukelia nepatogumų pacientui sukeldami skausmą dėl buvimo vietos ar infekcijos.

  • Danties atstatymas po išmušimo.

    Statistika informuoja, kad dantų traumas patiria 10 procentų gyventojų. Dažniausiai – vaikai ir paaugliai. Manoma, kad augantis dantų traumų skaičius susijęs su didėjančiu gyvenimo tempu. Ta pati statistika pateikia ir liūdnesnę pusę: daugelis dantų traumas patyrusių žmonių nežino, kaip teisingai elgtis įvykus danties traumai. Deja, bet būtent teisingi veiksmai lemia, ar pavyks išsaugoti dantį.

Dantų traumų rūšys skirstomos :

  1. Danties emalio įtrūkimas
  2. Nekomplikuotas danties vainiko lūžis ( kai neatsiveria danties pulpa)
  3. Komplikuotas danties vainiko lūžis (kai atsiveria danties pulpa)
  4. Danties vainiko-šaknies lūžis
  5. Danties šaknies lūžis
  6. Sumušimas
  7. Išjudinimas
  8. Dalinis danties išnirimas (dantis gali būti įmuštas gilyn, išilgėjęs, ar pasislinkęs į šoną)
  9. Pilnas danties išnirimas

ortognatinė chirurgijaVienais atvejais gydymas lengvas, kitais – sudėtingas, todėl verčiau nerizikuokite ir kreipkitės į gydytoją odontologą kuo skubiau, net jei atrodo, kad trauma minimali. Kartais, atlikus rentgeno, nuotrauką paaiškėja, kad dantų trauma buvo žymiai sudėtingesnė, ir laiku nesuteikus gydymo – pasekmės gali būti liūdnos.

Svarbu: išmušto danties negalima laikyti sausai. Geriausia terpė – pienas arba kiaušinio baltymas. Kitos alternatyvos: kūdikių pieno mišiniai, skystis akių lęšiams laikyti, kokoso pienas. Jei yra galimybė – apdėkite dantį ledukais arba transportuokite termose, šaltkrepšyje. Blogiausiu atveju, jei pacientas sąmoningas ir reaguoja adekvačiai – išmuštą dantį galima užkišti už skruosto ar po liežuviu ir kuo skubiau vykti į gydymo įstaigą.

  • Danties kaklelio uždengimas (minkštųjų audinių plastika).

    Tai chirurginė operacija, kurios metu, esant recesijai, yra priauginamos dantenos tose vietose, kur jų trūksta. Recesija – tai danties kaklelio ar net dalies šaknies apsinuoginimas. Tokiu atveju dantys tampa jautrūs, labiau pažeidžiami karieso, atrodo neestetiškai. Procedūros tikslas: sumažinti dantų jautrumą, sustabdyti recesiją, pagerinti estetinį vaizdą.

  • Šaknies rezekcija.

    Tai danties šaknies sutrumpinimas padarius prieigą per kaulą suformuojant nedidelį langelį, kai šaknies kanalas yra užplombuotas. Pagrindinis procedūros tikslas – išsaugoti natūralų dantį. Šaknies rezekcija turi ir kitų šaknies kanalo viršūnėlės gydymo alternatyvų, tačiau rezultatai dažnai gali būti labai panašūs, todėl tinkamiausią gydymą rekomenduoja specialistas, įvertinęs danties bei kaulo būklę.

  • Šaknies hemisekcija.

    Pusės krūminio danties rovimas, perpjaunant jį išilgai taikomas krūminiams dantims, kurie yra daugiašakniai. Būna situacijų, kai viena šaknis stipriai pažeista, skilusi, infekuota. Tokiu atveju pašalinama viena pilna šaknis ar jos dalis, paliekant sveikąsias.

  • Liežuvio, lūpos pasaitėlio, burnos prieangio plastika.

    Pasitaiko pacientų, kurių liežuvio arba lūpos pasaitėlis yra labai trumpas, storas, tvirtas, žemai prisitvirtinęs, todėl stipriai fiksuoja lūpą ar liežuvį, tuo pačiu ribodamas jų judesius, apsunkindamas garsų tarimą. Šiais atvejais atliekama pasaitėlio plastikos – pailginimas, atlaisvinimas, kartais užtenka tiesiog pakirpimo. Burnos prieangio plastiką atlikti dažniausiai reikia, kai dėl per seklaus burnos prieangio, gydytojas negali pagaminti kokybiškus protezus.

  • Incizija (pūlinio atvėrimas).

    Veido tinimas, temperatūra ir skausmas tinimo vietoje išduoda besiformuojantį antkaulio uždegimą (pūlinį) greta danties šaknų. Pasitvirtinus diagnozei burnos chirurgas atlieka vietinę nejautrą, padaro nedidelį pjūvį pūlinio zonoje, įveda dreną ir paskiria antibiotikus. Kitą dieną drenas pašalinamas. Išgydžius pūlinį (maždaug po dviejų savaičių) nuodugniai ištiriamas dantis. Įvertinus būklę burnos chirurgas nuspręs: dantis bus gydomas ar raunamas.

  • Alveolito gydymas.

    Išrovus ar traumos metu praradus dantį alveolėje (vieta, kurioje buvo danties šaknis) turi susiformuoti krešulys. Jis atlieka apsauginę funkciją, kad į žaizdą nepatektų bakterijos. Jei krešulys nesusiformuoja ar iškrenta – alveolėje prasideda uždegimas – alveolitas. Tad, jei neseniai (prieš dieną ar dvi) praradote dantį ar jis buvo išrautas ir netrukus pradėjote jausti vidutinio stiprumo skausmą, o burnos kvapas riečia nosį – suskubkite kreiptis į odontologijos kliniką. Laiku suteiktas gydymas bus nesudėtingas. Ne tokie dažni, tačiau galimi alveolito simptomai: tvinkčiojantis skausmas toje vietoje, kur buvo išrautas ar prarastas dantis, skausmas gali išplisti į ausų, akių ar sprando sritis, skonis burnoje taps nemalonus.

  • Dantenų korekcija arba “gummy smile” pašalinimas.

    Dantenos – labai svarbi bendro burnos estetinio vaizdo dalis. Vieniems žmonėms šypsantis dantenų nesimato, kitiems – matosi nemaža jų dalis. Pastaruoju atveju graži dantenų linija pacientams itin svarbi, kad būtų simetriška, taisyklinga. Dantenų korekcija suvienodina dantenų liniją ir pacientas gali nebejausti diskomforto dėl estetinio dantenų vaizdo.

  • Odontologinės cistos operacija. Kaulo priauginimas

    Cista – kaulo pažeidimas aplink danties šaknies viršūnę. Jos itin dažnos retinuotų dantų savininkams. Visos cistos šalinamos chirurginiu būdu. Dažniausia dantų šaknų cistos priežastis – negyvas danties nervas, negydytos ar netinkamai gydytos dantų šaknys. Odontologinės cistos būna dviejų tipų: sukeltos uždegimo ir vystymosi. Kaip ir bet kurio kito odontologinio gydymo metu, taip ir chirurginio gydymo tikslas yra išsaugoti natūralius dantis. Net ir esant pačiai menkiausiai galimybei.

  • Kaulinių išaugų (egzostozių) šalinimas.

    Procedūros metu burnos chirurgas pašalina kaulines išaugas, jas nulygina ir suteikia žandikaulio sričiai tolygumo. Tai stipriai pagerina dantų protezų laikomumą, kas dažnai visai būna neįmanomas dėl šių egzosotozų.

  • Perikoronarito (minkštųjų audinių uždegimas apie nevisiškai išdygusį dantį) gydymas.

    Protiniai dantys labai dažnai sukelia vienokių ar kitokių problemų, sukelia skausmus, dėl jų kyla komplikacijos. Viena iš patologijų – aplinkinių audinių uždegimas. Protiniams dantims augant jų gūbriai lieka pridengti gleivinės – taip susidaro vadinamasis gobtuvas. Jame kaupiasi maisto likučiai, patogiai įsitaiso mikrobai, tad tik laiko klausimas, kada susiformuos pūlingas uždegimas. Pagrindiniai simptomai: vis intensyvėjantis skausmas, galintis apimti smilkinį, ausį, paaštrėti ryjant ar tiesiog prasižiojant, gali prasidėti karščiavimas, bendras negalavimas, kamuoti galvos skausmai. Neišdygusį protinį dantį dengianti gleivinė būna skausminga, iš po jos gali skverbtis pūliai. Vos tik jūsų dėmesio pradės reikalauti pirmieji simptomai – nedelsdami kreipkitės į odontologijos kliniką. Kol lauksite vizito – išgerkite nuskausminamųjų vaistų, o burną skalaukite druskos tirpalu. Laiku nepradėjus gydymo infekcija gali pažeisti kaulą.

  • Kaulo priauginimo procedūros.

    Visada akcentuojame, kaip svarbu savalaikis dantų gydymas. Taip išvengiame žymiai sudėtingesnių komplikacijų, brangaus gydymo. Viena iš delsimo pasekmių – kaulo irimas. Jei kaulo yra per mažai – prieš danties ar dantų implantavimą pirmiausiai teks atlikti kaulo priauginimo procedūrą. Kaulo priauginimas yra chirurginė procedūra atliekama tam, kad būtų galima atstatyti trūkstamo kaulo kiekį. Trūkstamą kaulo kiekį galima priauginti dirbtiniu ar natūraliu kaulu arba papildomu kaulo kiekiu pakelti sinuso dugną.

  • Uždaro arba atviro sinuso dugno pakėlimo operacija.

    Prireikus pakelti žandikaulio alveolinės ataugos aukštį, į sinuso dugną tenka pridėti kaulo. Sinuso dugno pakėlimo operacijos metu suformuojamas reikiamas žandikaulio keteros aukštis, sąlygojantis sėkmingą dantų implantavimą. Sinuso dugne pridėtas kaulas uždengiamas specialiąja apsaugine membrana.

  • Šaknies išilginimas.

    Jei reikalinga išsaugoti dantį ar šaknį, bet ji yra per trumpa, todėl protezas negali tinkamai fiksuotis, yra atliekama danties šaknies išilginimo procedūra. Jos metu patrumpinama gleivinė aplinkui, jei reikia, pašalinama dalis kaulo, kad pakankama šaknies dalis būtų virš dantenų – susiformuotų taip vadinama mova, kuri sąlygoja gerą vainikėlio fiksaciją ir ilgą tarnavimą.

  • Implantacija.

    Daugiau skaitykite čia.

  • Kitos procedūros:
  • Gleivinės kraujagyslinių darinių šalinimas.
  • Gėrybinių kaulo ir minkštųjų audinių navikų ekstirpacija (sunaikinimas).
  • Svetimkūnių iš sinusų šalinimas.
  • Seilių liaukų latakų akmenų pašalinimas.
  • Nesudėtingų burnos, veido ir žandikaulių traumų gydymas (kaulų lūžiai be didesnės dislokacijos, minkštųjų audinių sužalojimai be didesnių defektų).
  • Estetinio plombavimoarba protezavimo atvejais daromos šypsenos linijos korekcijos.

Burnos chirurgas pataria:

Niekada nekentėkite skausmo. Yra skausmas – yra problema, kurią reikia spręsti čia ir dabar. Nesiimkite savigydos. Taip tik leisite ligai progresuoti arba paprasčiausiai šiek tiek atitolinsite vizitą pas gydytoją odontologą, o medikamentai organizmui tikrai neduoda jokios naudos, greičiau priešingai. Laiku užkirtus kelią dantų ligoms išvengsite didelių išlaidų ir sudėtingo bei ilgo gydymo ateityje. Prisiminkite:  mūsų specialistai – ne baubai. Esame nusiteikę draugiškai ir siekiame geriausių rezultatų jums. Net ir chirurginės procedūros seniai nebėra tokios skausmingos. Blogiausia, kas gali būti – maudimas, ar skausmas po sudėtingų procedūrų, kurį galima numalšinti vaistais nuo skausmo. Skausmas, kurį jaučiate kentėdami neretai tikrai stipresnis nei tas, kurį jaustumėte po sudėtingo gydymo. Jei kreipsitės laiku – jums tokio gydymo galbūt net neprireiks. Nuskausminimo priemonės tiek pažengusios, kad dantų gydymo metu galite nusnūsti! Kruopščiai prižiūrėkite dantis kasdien!

Kodėl verta rinktis mus?

Ne visas dantų gydymo procedūras gali atlikti vienas ir tas pats specialistas. Vieni odontologai specializuojasi konkrečioje dantų gydymo srityje, kiti apima kelias sritis. Burnos chirurgija – viena iš odontologijos paslaugų, kurią rasite UAB Odontėja klinikoje.

Kuo didesnį paslaugų spektrą gali pasiūlyti viena klinika – tuo patogiau pacientui. Dantų gydymas – ne išimtis. Juk nesinori blaškytis tarp įvairių klinikų, norint pasidaryti dantų rentgeno nuotrauką ar atlikti burnos higieną. Mes jums siūlome visas dantų gydymui reikalingas paslaugas vienoje vietoje. O geriausia tai, kad gydymo metu galite numigti! Tikrai taip. Pirmiausiai išsamiai ištirsime ir aptarsime su jumis jūsų dantų būklę, kartu nuspręsime, koks gydymas ir kodėl yra tinkamiausias būtent jums. Supažindinsime su gydymo eiga. Visą laiką žinosite, kas ir kodėl yra daroma su jūsų dantimis. Jūsų darbas bus atsipalaiduoti ir jaustis patogiai. Be baimių, be skausmo.

Apsilankykite ir įsitikinsite.

Kainos

Danties šaknies viršūnės rezekcija110 - 150 €
Trumpo liežuvio pasaitėlio pakirpimas25 €
Trumpo lūpos pasaitėlio plastika55 - 75 €
Gleivinės apie protinį dantį išpjovimas ir vėlesnis tvarstymas55 €
Kaulinio defekto užpildymas kaulo pakaitalu po danties rovimo (priklausomai nuo medžiagų rūšies ir kiekio)200 - 350 €
Kaulo priauginimo operacija kaulo mišiniu350 - 850 €
Kaulo priauginimo operacija nuosavo kaulo bloku ir kaulo mišiniu870 - 950 €
Sinuso dugno pakėlimo operacija (klasikinė- per langelį) (vienos pusės su medžiagų verte)950 - 1100 €
Sinuso dugno pakėlimo operacija (osteotomais per implanto ložę, nuosavu kaulu)50 €
Sinuso dugno pakėlimo operacija (osteotomais per implanto ložę, kaulo mišiniu)125 - 155 €
Vietinis nuskausminimas15 €

Kainų svyravimas nurodytas, atsižvelgiant į intervencijos apimtį, manipuliacijų sudėtingumą ir sunaudotų medžiagų kiekį.

Pin It on Pinterest