lten +370 615 64 268 I - IV 9:00 - 19:00; V 9:00 - 17:00 Latako g. 1 - 17, Vilnius

Burnos ertmės higiena ir profilaktika

Burnos ertmės higiena – akmenų nuo dantų šalinimas

Turbūt visi iš mūsų žinome, koks yra svarbus burnos sveikatai kokybiškas dantų valymas. Tačiau tikrai ne visi kruopščiai kasdien išvalome visus maisto likučius nuo dantų. Prastas dantų valymas sąlygoja daugelio problemų burnoje atsiradimą – dantų karieso, dantenų uždegimo, kaulo tirpimo, dantų paslankumo ir taip vadinamos “paradontozės” arba marginalinio periodontito, kurio pasekoje paciento dantys pamažu tampa paslankūs, kol galų gale jie ir visai prarandami. Praradus nemažai kaulo, tampa komplikuotos implantacijos procedūros, nes stipriai sumažėja kaulo, reikalingo fiksuoti implantus, apimtis.
 Esant nepakankamai gerai individualiai burnos ertmės higienai, t.y. nepilnai pašalinus minkštą apnašą ir maisto likučius šepetėliu nuo visų dantų paviršių, laikui bėgant jie sukietėja ir tampa dantų akmenimis, kurių jau nebeįmanoma pašalinti namuose šepetėliu. Akmenys dar labiau sulaiko minkstą apnašą, todėl nešalinami jie “auga”. Tokiose vietose bakterijoms labai “patogu gyventi” – šilta, daug maisto ir drėgmės. Bet, nesprendžiant šios problemos, dantenose susiformuoja uždegimas, kurio pirmieji požymiai yra kraujavimas. Paciento šie požymiai gali ir nelabai varginti, bet negydomas uždegimas pereina į kaulo tirpimą, kurio pasekoje ilgainiui prarandami dantys.Todėl akmenų šalinimas arba profesionali burnos ertmės higiena yra pirmoji pagalba dantenų uždegimo atveju ir yra pagrindinė paradonto ligų profilaktikos priemonė. Šią profilaktikos priemonę odontologijos klinikos “Odontėja” rekomenduoja atlikti kas pusę metų arba kitu periodiškumu, kurį rekomenduoja mūsų specialistai.

Dantų paviršių poliravimas

Profesionalios burnos ertmės higienos paskutiniu akordu tampa “air-flow” metodas arba poliravimas pasta ir šepetėliu, kurio metu oro, vandens ir medicinės sodos srove pašalinami smulkūs akmenų likučiai, kavos, arbatos, nikotino, kitos tamsios apnašos nuo dantų paviršių. Paprastai ultragarsiniais skaleriais arba rankiniais instrumentais ne visada pavyksta pilnai nuimti visus smulkius akmenų likučius. Jie gali jaustis kaip šiurkštumas ant dantų. O štai “air-flow” metodas – tai neskausmingas būdas atgauti spindinčią ir natūralią šypseną. Šis etapas yra pakankamai svarbus, nes lygiai nupoliruoja dantų paviršius, kuriuos tampa daug lengviau išlaikyti švarius, lengviau nuvalyti, nes prie lygaus paviršiaus daug mažiau kimba apnašas.

Profilaktikos mokymas

Mūsų specialistai pritaria nuomonei, kad sveikų dantų išsaugojimas ir profilaktika turėtų būti pagrindinis akcentas šiuolaikinėje odontologijoje, todėl ypatingą dėmesį skiria teisingos individualios burnos ertmės higienos apmokymui ir įgūdžių lavinimui. Pacientams akcentuojame, kad labai svarbu išvalyti visus penkis danties paviršius: kramtomąjį krūminiams ir prieškrūminiams, skruostinį ir gomurinį viršutiniame žandikaulyje arba liežuvinį apatiniame žandikaulyje bei kontaktinius danties paviršius. Pirmi trys paviršiai valomi šepetėliu, o tarpdančiai išvalomi arba tarpdančių siūlu, jei tarpai siauri ir nėra kaulo patologijos, arba tarpdančių šepetėliais, jei yra kaulo rezorbcija arba patirpimas..
Burnos higienos metu “Odontėjos” higienistė, sukaupusi didelę ilgametę patirtį ir turinti puikius rezultatus daug metų konservatyviai gydydama sunkius periodontologinius (paradontozės) atvejus, taikydama neoperacinį periodonto ligų gydymą, apmoko pacientus teisingų valymo metodų, parodo klaidas ir atkreipia dėmesį į taisytinas sritis. Taip pat parenka tarpdančių šepetėlius, kurie gali būti reikalingi skirtingų dydžių, apmoko, kaip naudoti vieno danties šepetėlį, pataria, kokias priemones geriau naudoti. Akcentuoja svarbiausius momentus individualioje burnos ertmės priežiūroje, atlieka periodontologinių pacientų ilgalaikę kontrolę ir motyvaciją.
Odontologijos klinikos “Odontėja” profesionalai teigia: išsaugoti dantis daug paprasčiau ir pigiau nei juos atstatyti. Todėl savo pacientus kviečiame profilaktiniams apsilankymams kas 6 mėn.
Laukiame “Odontėjoje”!