lten +370 615 64 268 I - IV 9:00 - 19:00; V 9:00 - 17:00 Latako g. 1 - 17, Vilnius

Burnos ertmės higiena ir profilaktika

Burnos higiena – būtinas kasdienis ritualas. Tai žinome visi. Norime gražios šypsenos, sveikų dantų, bet… daugelis šį ritualą nustumia šalin iki sekančio apsilankymo odontologijos klinikoje. Kuo skiriasi dantų higiena nuo burnos higienos ir kodėl burnos higiena yra tokia svarbi?

Dantų higiena ar burnos higiena?

burnos higienaNe, tai tikrai nėra vienas ir tas pats. Dantų higiena tikrai yra svarbi. Tai dantų valymas dantų šepetėliu, tarpdančių šepetėliu ar tarpdančių siūlu, vieno danties šepetėliu. Vis dėlto bakterijos yra tokie įkyrūs mikroorganizmai, kurie mėgsta kauptis vidinėje žandų pusėje, ant liežuvio. Taigi, burnos higiena apima visos burnos ertmės valymą. Kuo mažiau bakterijų liks burnos ertmėje – tuo ilgiau džiaugsimės sveikais dantimis.

Kad ir kaip kruopščiai valytume dantis – išvalysime tik didžiąją dalį bakterijų. Sveikatos būklė taip pat turi įtakos greitesniam dantų nusidėvėjimui ar gedimui. Neretai dantys išduos, ar laikas keisti vaistus, ar turite virškinimo sistemos problemų, o gal griežiate dantimis? Bet kuriuo atveju profesionali burnos higiena rekomenduotina mažiausiai du kartus per metus (jei dantys sveiki).

Kas nutinka, kai neprižiūriu dantų?

Jei neprižiūrite dantų – ko gero žinote, kad nevalytų dantų paviršius būna šiurkštokas arba pasidengęs, tarsi, košele. Visa tai yra minkštosios apnašos. Jų nepašalinant pradeda formuotis dantų akmenys, dantų spalva kinta, dažniausiai prasideda uždegiminiai procesai: dantenos kraujuoja, retkarčiais (o vėliau – vis dažniau) atrodo, kad labiau maudžiantis dantis  – lyg „iškeltas“, paburksta dantenos. Lengvesniu atveju tai, greičiausiai, gingvitas. Sunkesniu – pradeda tirpti kaulas, gali išsivystyti „paradontozė“, kitaip žinomas periodontitas, dantų netekimas, veido formos pakitimai. O kur dar nemalonus ar, net, siaubingas burnos kvapas!

Akivaizdu, kad tinkamu laiku užkirtus kelią problemai – galima išvengti tikrai sudėtingų pasekmių. Idealiausia – jei apnašos nespėtų susiformuoti. Ant vonios stalelio ne tik turėtų būti dantų šepetėlis, dantų pasta, tarpdančių šepetėlis (ar siūlas), burnos skalavimo skystis, bet šios priemonės turėtų būti naudojamos. Bent du kartus per dieną. Įspėjame: jūsų odontologas žinos, ar sąžiningai valote tarpdančius, ar griebiatės tarpdančių siūlo tik prieš vizitą. Ypač, jei dantenos kraujuoja, nors kitų kraujavimą lemiančių veiksnių nėra. Kad dantenos nebekraujuotų – kruopšti burnos higiena turėtų būti atliekama maždaug savaitę. Tad, jei nenorite išsiduoti – burnos higienos priemonės turėtų tapti draugais bent savaitei. Jei galite tiek – galite ir visada. Ar ne?

Ar man reikalinga profesionali burnos higiena?

Dantu higiena

Ne tik reikalinga, bet ir būtina. Sveikiems žmonėms, nuolat prižiūrintiems dantis, apsilankyti pas burnos higienistą rekomenduojama du kartus per metus. Jei dantys nevalomi arba yra tam tikrų sveikatos problemų, įtakojančių dantų būklę – profesionali burnos higiena bus reikalinga dažniau. Burnos higienistas apžiūrės dantis, įvertins jų būklę, juos tinkamai nuvalys. Specialiais instrumentais bus pašalinami akmenys. Jei dantys buvo plombuoti – dantų plombas rekomenduojama periodiškai nupoliruoti. Dar viena puiki procedūra – „Air flow“ metodas, kurio metu oro, vandens ir medicininės sodos srove pašalinami smulkūs akmenų likučiai, kavos, arbatos, nikotino, kitos tamsios apnašos nuo dantų paviršių. Po šios procedūros dantys bus nupoliruoti, taigi, juos prižiūrėti bus lengviau, o ir apnašos kibs daug mažiau. Dantis nupoliruoti galima ir su specialiu šepetėliu ir pasta.

Ar procedūra skausminga?

Ne. Profesionali burnos higiena nėra skausminga. Tačiau tam tikrais atvejais arba, kai dantų akmenų yra susikaupę daug – procedūra gali būti nemaloni. Bet kokiu atveju, būtinai informuokite apie nemalonius pojūčius ir mes patarsime galimus variantus, kaip numalšinti skausmą. Būtinai atsižvelgsime į jūsų pojūčius ir nuomonę. Mes norime ir pasistengsime, kad vizitas klinikoje Odontėja jums sietųsi su teigiama patirtimi ir emocijomis.

Po procedūros dantys gali būti jautrūs, todėl atidžiai išklausykite burnos higienisto rekomendacijų: maistas ir gėrimai turi būti nei per karšti, nei per šalti, dantis valykite su minkštu dantų šepetuku. Naudokite tarpdančių siūlą bei skalavimo skystį. Jei pratinate prie burnos higienos savo vaikučius – nebijokite dantų pastos su fluoru. Žinoma, būtinai rinkitės pastą, atitinkančią mažylio amžių. Fluoro kiekis apskaičiuojamas pagal pastą vartojančio žmogaus amžių. Fluoras – labai svarbi medžiaga, apsauganti dantų emalį nuo ėduonies.

Pasirūpinkime jūsų burnos švara ir gaiva maksimaliai ir profesionaliai. Apsilankykite vieni ar su mažyliais, kuriuos mielai supažindinsime su teisinga burnos higiena žaismingai!

Kainos

Profesionali burnos higiena50 - 70 €
Dantų konkrementų pašalinimas ultragarsiniu aparatu ir poliravimas (1 dantis)2 - 3 €
Gilusis akmenų valymas su nuskausminimu I-as etapas70 - 100 €
Gilusis akmenų valymas su nuskausminimu II-as etapas60 - 80 €
Gilusis akmenų valymas (1 dantis)5 - 15 €
Visų dantų nuvalymas sodos srove25 €
Dantų balinimo namuose komplektas130 €
Dantų balinimas klinikoje170 €
Dantų papuošalai (deimantukai)35 €

Kainų svyravimas nurodytas, atsižvelgiant į intervencijos apimtį, manipuliacijų sudėtingumą ir sunaudotų medžiagų kiekį.

Pin It on Pinterest