lt +370 615 64 268 I - IV 9:00 - 19:00; V 9:00 - 17:00 Latako g. 1 - 17, Vilnius

Danties rovimas

Danties rovimas (dantų rovimas) daugeliui vis dar asocijuojasi su skausmu, replėmis, o pati procedūra – visiškai nesudėtinga. Bet ar tikrai?

 Kada reikalinga danties rovimo procedūra?

danties rovimasVisais atvejais, esant sveikiems dantims ar po bet kurios procedūros, svarbiausia yra kasdienė burnos higiena ir reguliarūs vizitai pas gydytoją odontologą. Tačiau, kartais atsitinka taip, kad net ir laikantis visų rekomendacijų prireikia sudėtingesnių gydymo metodų, o danties (ar dantų) rovimas tampa neišvengiamas.

Dantis turi būti raunamas tik tais atvejais, kai kitų gydymo metodų pritaikyti jau nebeįmanoma:

 • Pieninis dantis nekliba, o po juo auga kreivas nuolatinis dantis;
 • Pažengęs periodontitas (parodontozė), kai kliba arba yra prarandami net ir, iš pažiūros, sveiki dantys;
 • Skilęs danties vainikas ir/ar šaknis;
 • Itin didelės danties dalies netekimas dėl ėduonies, kai kokybiškai plombuoti ar protezuoti nebeįmanoma;
 • Protinių dantų problemos;
 • Sąkandžio koregavimas.

Labai svarbu laiku pašalinti smarkiai ėduonies pažeistą dantį, nes toks dantis – infekcijos židinys, kuris gali sukelti blogą burnos kvapą, skausmus, retesniais atvejais pūlinį, veido tinimą, gali susiformuoti žandikaulio cista. Ženkliai padidėja tikimybė, kad ims gesti ir šalia esantys dantys, padidėja rizika ir minkštiesiems audiniams, ko pasekoje gali prasidėti periodontitas.

Dantų rovimo kategorijos

Įprasta manyti, kad dantis raunamas tik jam sugedus. Iš tikrųjų rantų rovimas turi savo kategorijas, kurios skirstomos pagal sudėtingumą:

 • paprastas rovimas,
 • pieninio danties rovimas,
 • retinuotų (neišdygusių) arba virškomplektinių dantų rovimas,
 • protinio danties rovimas,
 • operacinis arba chirurginis rovimas.

Visais atvejais būtinas kruopštumas siekiant, kad kaului ir audiniams būtų pakenkiama kaip galima minimaliau. Tai ypatingai svarbu, jei po danties rovimo bus dedamas implantas.

Ar procedūra skausminga?

Protinių dantų rovimas Šiuolaikinė odontologija saugoja dantis maksimaliai, o profesionalus odontologas danties (ar dantų) rovimą renkasi tik tada, kai kito pasirinkimo jau nebėra. Jei kyla klausimų dėl procedūros būtinumo – nebijokite klausti. Jums turi būti atsakyti visi klausimai ir išsklaidytos visos abejonės. Mes niekada nepaliksime jūsų nežinioje.  Kadangi taikoma vietinė nejautra – danties rovimas – neskausminga procedūra. Deja, gijimo laikotarpis gali būti nemalonus. Praėjus vietinės nejautros poveikiui gali būti jaučiamas maudimas ar skausmas, todėl būkite pasiruošę gydytojo rekomenduotus kraujo neskystinančius nuskausminamuosius vaistus. Patinimas – natūrali organizmo reakcija, jo nevertėtų baimintis. Mūsų specialistai niekada neišleis jūsų nesupažindinę su gijimo eiga, galimomis komplikacijomis, tad žinosite, kurios reakcijos natūralios, o kada jau verta sunerimti ir skubiai skambinti į kliniką.

Burnos ertmės sveikata – labai svarbi. Nelaukite, kol dantų problemos įsisenės. Kreipkitės dabar. Užkirskime kelią dantų ligoms drauge!

Danties rovimo kainos

Vietinis nuskausminimas15 €
Danties ar šaknies rovimas (su nuskausminimu):
Pieninio danties rovimas20 €
Paprastas nuolatinio danties ar šaknies rovimas30 - 50 €
Protinio danties arba sudėtingas rovimas50 - 100 €
Neišdygusio danties operacinis rovimas ir tvarstymas125 - 155 €
Danties hemisekcija (pusės krūminio danties pašalinimas)75 €

Kainų svyravimas nurodytas, atsižvelgiant į intervencijos apimtį, manipuliacijų sudėtingumą ir sunaudotų medžiagų kiekį.

Pin It on Pinterest