lten +370 615 64 268 I - IV 9:00 - 19:00; V 9:00 - 17:00 Latako g. 1 - 17, Vilnius

Dantų implantai

Dantų implantai – dirbtinis natūralaus danties atitikmuo. Lietuvoje implantacija jau seniai nėra naujiena, o pirmasis implantas pasaulyje tarnauja jau daugiau nei 40 metų. Atlikti pasauliniai tyrimai leidžia neabejoti: dantų implantai organizmui nekenksmingi ir ilgaamžiai.

Kas yra dantų implantai?

dantu Implantai

Dantų implantai – į žandikaulio kaulą įsriegti specialaus metalo – titano – sraigtai, ant kurių fiksuojami danties vainikai. Liaudiškai tariant, tai prarasto danties šaknies pakaitalas, puikiai atliekantis jos funkciją: yra tvirtas ir stabilus pagrindas, neleidžia natūraliam žandikaulio kaului irti, saugo likusius dantis nuo „išsivaikščiojimo“ (atsiradus laisvai vietai dantys yra linkę pasislinkti), neleidžia deformuotis žandikauliui, taigi, išsaugo ir veido struktūrą.

Baiminatės, kad teks šlifuoti greta esančius dantis? Nesijaudinkite! Dantų implantai tuo ir yra puikūs: implantacijos metu greta esantys dantys nėra niekaip pažeidžiami ir niekaip nekeičiama jų forma.

Dentofobija

Nemažai pacientų baiminasi vienokios ar kitokios odontologinės procedūros (arba paniškai bijo odontologų) todėl, kad yra klaidingai informuoti ar nesupranta procedūros paskirties, eigos, ypatumų. Kartais baimę kelia girdėtos nemalonios patirties istorijos, kartais – dėl nemalonios asmeninės patirties. Odontologų baimė yra vadinama dentofobija.

UAB „Odontėja“ specialistai itin didelį dėmesį skiria psichologiniam paciento paruošimui: atsako į visus rūpimus klausimus, išsamiai paaiškina kiekvienos procedūros paskirtį, naudą, eigą, pasekmes. Mūsų tikslas, kad pacientas visiškai atsipalaiduotų ir psichologiškai pasiruoštų laukiančiam gydymui. Seniai įrodyta, kad dažnu atveju baimė yra itin proporcinga nežiniai. Gydymo eigoje pacientas visada informuojamas, koks veiksmas bus atliekamas, kokie galimi pojūčiai, kaip elgtis, jei kas neramina, kelia nemalonius pojūčius. Nereikėtų bijoti, kad organizmas atmes implantus. Tai pasitaiko tik 1-2proc. visų implantuojamų pacientų.

Kodėl implantacija?

Implantacija – itin svarbi procedūra, nes jos metu į žandikaulį įterpiamas svetimkūnis. Kiekvienas profesionalus gydytojas odontologas dės visas pastangas, kad be reikalo nebūtų raunami, šlifuojami ar kitaip naikinami natūralūs dantys ar jų audiniai. Tai negali būti mados klausimas. Estetikai kurti yra kitos priemonės: estetinis plombavimas, estetinis protezavimas. Gydytojas labai kruopščiai išanalizuoja ir įvertina kaulo, dantenų būklę, nes nuo to priklauso operacijos sėkmė ir implanto ilgaamžiškumas. „Odontėjos“ gydytojų nuomone, jei yra galimybė, geriau rinktis implantaciją, nežiūrint į ilgesnį gydymą, nes šiuo metodu yra tausojami sveiki danties audiniai, be to dantų implantai yra ilgaamžiški.

Ne ką mažiau svarbu yra tai, kad ant implantų pritvirtinus fiksuotus (neišimamus) protezus – išimamų protezų rūpesčius galėsite paprasčiausiai pamiršti! Visas linksmas istorijas apie iškrentančius protezus girdėsite iš kitų žmonių lūpų, o gal, atėjus laikui, tik iš senolių prisiminimų.

Gali atsitikti taip, kad danties (ar dantų) netekote seniai, dėl ko žandikaulio kaulas pradėjo irti. Taip gali atsitikti ir dėl ligos. Trūksta kaulo, negalima dėti implanto. Ką daryti? Mes tuo pasirūpinsime. Tikrai taip! Specialistai įvertins situaciją ir pritaikys audinio atkūrimo procedūrą. Žinoma, teks pakentėti. Tai nėra greita procedūra. Tačiau galutinis rezultatas atpirks laukimą ir kitus patirtus nepatogumus.

Dantų implantai gali būti naudojami kartu su kitomis dantų ir dantų eilių atkūrimo priemonėmis, siekiant maksimalios estetikos ir kramtymo efektyvumo atkūrimo (kartu su karūnėlėmis, tiltais, išimamais protezais). Universalu ir praktiška.

Ar implantavimas – skausminga procedūra?

Dažniausiai implanto įsriegimui pakanka vietinės nejautros. Kiekvieno žmogaus organizmas yra unikalus. Kai kuriais atvejais po procedūros gali būti jaučiamas maudimas, stipresnis skausmas. Gydytojas visada iš anksto patars, kokius nuskausminamuosius vaistus vartoti. Dažniausiai po procedūros praėjus parai, retesniais atvejais iki 3 parų, pacientai skausmo nebejaučia.

Delsti negalima skubėti

Kurioje vietoje dėtumėte kablelį? Kiekvienas žmogus pats sprendžia, kada laikas atlikti vienokį ar kitokį veiksmą. Tačiau kalbant apie sveikatą – negalima atidėlioti. Delsimas gali sukelti labai liūdnas pasekmes. Jau minėjome, kad netekus danties, kelių ar net visų dantų  – ilgainiui žandikaulio kaulas ima nykti. Praradus daug dantų, o taip pat ir kaulo, ypatingai priekinių dantų srityje, estetiniai rezultatai būna prastesni, nes sudėtingiau atstatyti kaulo apimtį, tuo pačiu ir veido aukštį. Tai sąlygoja, kad pacientas po protezavimo gali atrodyti vyresnis nei yra iš tiesų. Kita, ne mažiau svarbi dantų trūkumo problema – sudėtingesnis kramtymas, negalėjimas kramtyti kietesnio maisto. Nepajusite, kaip imsite riboti maisto produktus, vengsite kietesnių, rinksitės minkštesnius, skystesnius. Esant nepilnavertei mitybai organizmui pradeda trūkti reikalingų maistinių medžiagų, vitaminų. Ar norite save taip alinti?

Kamuoja baimė, abejonės? Kreipkitės. Džiaugsimės, galėdami atsakyti į visus jums rūpimus klausimus.

Pin It on Pinterest