lten +370 615 64 268 I - IV 9:00 - 19:00; V 9:00 - 17:00 Latako g. 1 - 17, Vilnius

Dantų implantacija Vilniuje

Kam reikalinga dantų implantacija?

Netekus vieno ar kelių nuolatinių dantų defektus puikiai atstato dantų implantai – į žandikaulio kaulą įsriegti specialaus metalo – titano – sraigtai, ant kurių fiksuojami danties vainikai. Pavienių defektų atveju nereikia šlifuoti gretimų dantų vainikų, kaip kad defektą atstatant tiltu. Tokiu būdu išsaugomi sveiki dantų audiniai, o implantas burnoje visiškai nesiskiria nuo natūralių dantų. Ant implanto galima pritvirtinti įvairios konstrukcijos vainikėlius – cirkonio oksido keramikos, bemetalės, metalo keramikos, lietus protezus. Gydytojas implantologas parenka geriausią implanto tipą, atsižvelgęs į žandikaulio kaulo situaciją. Mūsų Klinikos specialistai rekomenduoja aukščiausios klasės šveicariškus Straumann dantų implantus, kurių kokybė patvirtinta ne tik moksliniais tyrimais, bet ir ilgalaike Lietuvos ir pasaulio gydytojų patirtimi bei gerais pacientų atsiliepimais.

Dantų implantacija ilgesnė procedūra lyginant su kitais protezavimo būdais, bet dažnai yra pirmo pasirinkimo metodas, įvertinus bendrą paciento burnos būklę ir atsižvelgus, kad yra išsaugomi sveiki gretimų dantų audiniai, kadangi nereikia jų šlifuoti.  Dažniausiai ji trunka nuo 3 mėn  iki 6 mėn, priklausomai kuris žandikaulis yra implantuojamas. Viršutinis žandikaulis trumpiau, apatinis – ilgiau. Gydytojas labai kruopščiai išanalizuoja ir įvertina kaulo, dantenų būklę, nes nuo to priklauso operacijos sėkmė ir implanto ilgaamžiškumas. „Odontėjos“ gydytojų nuomone, jei yra galimybė, geriau rinktis implantaciją, nežiūrint į ilgesnį gydymą, nes šiuo metodu yra tausojami sveiki danties audiniai, be to dantų implantai yra ilgaamžiški.

Esant per mažai kaulo, reikalinga kaulo atauginimo arba augmentacijos operacija. Jos gali reikėti tiek viršutiniame, tiek apatiniame žandikauliuose. Viršutiniame žandikaulyje būtina įvertinti sinuso dugno padėtį. Žemas sinuso dugnas viršutiniame žandikaulyje, kada lieka plonas ir nepakankamas kaulo sluoksnis, storinamas ir atliekama sinuso dugno pakėlimo operacija – sinusliftas.  Koks sinuso dugno operacijos pakėlimo tipas bus pasirinktas – atviras ar uždaras – gydytojas nuspręs nuodugniai ištyręs paciento būklę.

Kitas labai svarbus momentas yra dantenų padėtis ir jų tipas. Esant storom, tvirtom dantenom, estetinis vaizdas dažnai būna geresnis, nei plonų, trapių dantenų atveju. Tai turi įvertinti gydytojas ir paaiškinti pacientui ypač priekinių defektų atvejais, kur ypatingai aktuali estetika, jeigu šypsantis pacientui matosi dantenos.

Dantų implantacija – geriausia alternatyva dantų protezams

Implantacija puikus metodas bedančių žandikaulių atveju, kada vienas ar daugiau implantų stipriai pagerina išimamų protezų laikomumą. Bedančiams pacientams,  nešiojantiems išimamus protezus, implantacija taikoma, norint gauti geresnį protezo laikomumą. Specialios konstrukcijos užraktai pritvirtinami išimame proteze, o fiksatorius – ant implanto, tokiu būdu protezas tampa stabilus burnoje. Tai tinka abiems žandikauliams.
O jeigu pacientas norėtų išimamą proteza pakeisti fiksuotu, 6-8 implantai viename žandikaulyje leidžia ant jų pritvirtinti neišimamą pasirinktos konstrukcijos tiltelį. Tokiu būdu puikiai išsprendžia šią problemą ir žmogus gali džiaugtis gražia šypsena be rūpesčių dar daugelį metų.
Odontologijos klinikos „Odontėja“ chirurgai laukia Jūsų su geriausiais pasiūlymais konkrečiai Jūsų situacijai!