lten +370 615 64 268 I - IV 9:00 - 19:00; V 9:00 - 17:00 Latako g. 1 - 17, Vilnius

Dantų implantai

Dantų implantai – į žandikaulio kaulą įsriegti specialaus metalo – titano – sraigtai, ant kurių fiksuojami danties vainikai. Liaudiškai tariant, tai prarasto danties šaknies pakaitalas, puikiai atliekantis jos funkciją: yra tvirtas ir stabilus pagrindas, neleidžia natūraliam žandikaulio kaului irti, saugo likusius dantis nuo „išsivaikščiojimo“ (atsiradus laisvai vietai dantys yra linkę pasislinkti), neleidžia deformuotis žandikauliui, taigi, išsaugo ir veido struktūrą.

Titanas – itin stiprus metalas, kurį žmogaus organizmas priima, todėl įsriegus titaninį implantą jis lengvai gali tarnauti kaip dirbtinio danties pagrindas.

Kodėl svarbi implantacija?

dantu implantai

-Atstatoma kramtymo funkcija;

-Užkertamas kelias kaulo irimui (kai implantacija atliekama nedelsiant, po danties netekimo);

-Negadinami šalia esantys dantys;

-Kalbėjimas vėl tampa aiškus;

-Pagerėja estetinis vaizdas.

Dantų implantai gali būti nerekomenduojami:

  • Dėl amžiaus. Dantų implantavimui yra tik vienas amžiaus ribojimas: nuo 18 metų. Norint atlikti implantaciją – žandikaulis turi būti jau pilnai susiformavęs. Kitokių amžiaus ribojimų tiesiog nėra.
  • Dėl burnos sveikatos būklės. Sergant periodonto ligomis (pavyzdžiui: gingvitu, periodontitu). Pirmiausiai ligos turi būti išgydytos, tada jau galima svarstyti dantų implantavimo variantus.

Dantų implantacijos etapai

Implantacijos ir protezavimo procedūros itin glaudžiai susijusios (protezavimas atliekamas ant danties implanto), todėl labai svarbus tiek burnos chirurgo, tiek protezavimą atliekančio specialisto bendradarbiavimas.

Sparčiai tobulėjant technologijoms daugelis odontologijos procedūrų gali būti atliekamos vis greičiau ir kokybiškiau. Dažnai pacientai tikisi naują dantį (ar dantis) turėti jau pirmojo vizito metu. Nors galimybės tai leidžia – ne visų pacientų norus pavyksta įgyvendinti. Pirmiausiai atsižvelgiama į burnos sveikatą, tada į žandikaulio kaulo kiekį. Jei dantis prarastas seniai – kaulo irimo procesas, greičiausiai, jau bus prasidėjęs ar net žymiai pažengęs. Jei kaulo bus per mažai –  reikės kaulo priauginimo procedūros.

Svarbiausias klausimas, į kurį sau turėtumėte atsakyti prieš pasirinkdami protezavimą ar implantavimą – norite greitai, ar kokybiškai? Sakydami „kokybiškai“ – turime omenyje kokybę sveikatos atžvilgiu, kuo labiau prisitaikant ir nespartinant natūralių gamtos procesų. Užtruks ilgiau (iki 4-6 mėnesių), tačiau ir tarnaus žymiai ilgiau. Organizmas turės laiko apsiprasti su svetimkūniu, jį priimti.

Implantavimo etapai:
  • Pirmiausiai privalu itin atidžiai įvertinti burnos sveikatą. Ar nėra uždegiminių procesų, pažeidimų, lėtinių ligų.
  • Įvertinama kaulo būklė: ar nėra pažeidimų, ar pakankamas kaulo kiekis. Jei reikia – pirmiausiai išgydomos burnos ligos, sugydomi ėduonies pažeisti dantys. Jei trūksta kaulo – po burnos gydymo atliekama kaulo priauginimo procedūra.
  • Atlikus vietinę nejautrą pakeliamas dantenų lopas, kaule padaroma vieta ir įsriegiamas implantas. Dantenos užsiuvamos. Kontrolinė rentgeno nuotrauka padeda tinkamai įvertinti procedūros rezultatus.
  • Sugijus burnos gleivinei išimami siūlai, įvertinama burnos ertmės būklė. Nuo dabar teks kantriai palaukti keletą mėnesių, kol įsriegti dantų implantai prigis.

Štai čia, sėkmingo gijimo atveju, burnos chirurgo darbas baigiasi ir prasideda protezavimo etapas:

  • Šio vizito metu gydytojas įvertins burnos ertmės būklę ir, jei viskas gerai, pradės dantenų formavimo procesą. Tam reikia atidengti implanto viršūnėlę ir uždėti dantenų formavimo detalę. Detalė nešiojama 2-3 savaites, kol aplink ją susiformuoja dantenos.
  • Susiformavus dantenoms bus paruoštas dantų lanko atspaudas, pagal kurį bus pagaminamas dirbtinis dantis (vainikėlis). Labai svarbu pagaminti itin tikslią buvusio natūralaus danties kopiją, atitinkančią sąkandį. Sąkandžio pakitimai gali įtakoti ne vieną problemą: skausmus, dantų dilimą, veido formos pakitimus…
  • Pagamintas naujas dirbtinis dantis pritvirtinamas prie implanto. Galite drąsiai šypsotis ir būti tikri: teisingai ir neskubant atlikta procedūra suteikia didžiausias sėkmės garantijas.

Kiek laiko trunka implantavimas?

Kiekvieno žmogaus organizmas yra unikalus. Lygiai taip pat unikalios ir organizmo reakcijos į vienokias ar kitokias procedūras bei svetimkūnius. Skiriasi sveikatos būklė, gijimo laikas, imuniteto stiprumas. Dėl visų šių veiksnių nei vienam pacientui tiksliai negalime pasakyti, kiek laiko truks visa gydymo eiga: nuo pradžios iki galutinio rezultato. Tai nereiškia, kad keletą mėnesių ar net pusmetį vaikščiosite be danties (ar dantų). Laikini protezai puikiai tarnaus, o ir estetiškai atrodys tikrai gražiai.

Ar dantų implantai ilgaamžiai?

ImplantaiTaip. Jei implantacijos procesas baigtas sėkmingai ir neskubant, jei burnos ertmės būklė įvertinta teisingai ir pacientas laikosi visų tolimesnių nurodymų – dantų implantas (ar implantai) tarnaus ilgai. Tai būtų ilgalaikė sėkminga investicija. Ne tik finansiniu atžvilgiu, bet ir psichologiniu.

Įsivaizduokite, kad neturite keleto dantų, tačiau bijote vien minties apie dantų implanto įsriegimą. Pasirenkate, pavyzdžiui, užmaunamą protezą. Tokiu atveju bus šlifuojami greta esantys sveiki dantys. Niekuo ne malonesnė procedūra už implantavimą, tik šiuo atveju gadinami sveiki dantys! Kaulas po protezu ilgainiui ima nykti. Ar tai į naudą jums? Tikrai ne. Galbūt net ateis laikas, kai suges ir tie dantys, ant kurių užmautas protezas. Kas tada?

Nepamirškime kitos dantų protezų rūšies (išimamų) ir visų tų juokingų vaizdo įrašų, kai senoliams dantys iškrenta pučiant torto žvakutes, išsižiojant ar paprasčiausiai nusičiaudint! Vaizdas gal ir tikrai pakeliantis nuotaiką, tačiau atkreipkite dėmesį į tų žmonių veido formą. Ji negrįžtamai pakitusi. Kinta kaulo kiekis – kinta ir pojūčiai dėvint protezą. Pacientai mano, kad nemalonūs pojūčiai yra dėl netinkamai pagaminto protezo, bet, jei protezas tiko metus ar net kelis – vargu ar po tiek laiko pradėtas jausti diskomfortas – dantų protezo kaltė. Tektų visą protezo pritaikymo procesą atlikti iš naujo. Pasirinkusieji dantų implantus šios problemos neturi, nes implantas atstoja danties šaknį ir užkerta kelią kaulo irimui.

Implantuotų dantų priežiūra

ImplantacijaTaip, taip. Žinome. Kaip užsikirtusi plokštelė kartojame, kokia svarbi kasdienė burnos higiena. Tačiau kantriai kartosime ir kartosime. Tai vienintelis būdas išsaugoti sveikus natūralius dantis, ilgiau išlaikyti dirbtinius dantis, išvengti uždegimų, o gal net ir labai rimtų komplikacijų. Pas gydytoją odontologą taip pat reikia apsilankyti reguliariai. Tokiu atveju profesionalios burnos higienos specialistui beliks nuvalyti apnašas, jei tokių bus, ir nupoliruoti tiek sveikus, tiek dirbtinius dantis ar plombas. Tiesa, būtų puiku, jei nerūkytumėte. Tiek dantys, tiek jūsų organizmas jums už tai tikrai padėkos. Stiprinkite imunitetą. Laikydamiesi visų specialisto nurodymų dantų implantų tarnavimo laiką prailginsite maksimaliai.

Ar implantavimas – skausminga procedūra?

Procedūra nėra maloni, bet ir nėra skausminga. Yra ne vienas nuskausminimo metodas. Dažniausiai implanto įsriegimui pakanka vietinės nejautros. Kiekvieno žmogaus organizmas yra unikalus, todėl kai kuriais atvejais po procedūros gali būti jaučiamas maudimas, stipresnis skausmas. Gydytojas visada iš anksto patars, kokius nuskausminamuosius vaistus vartoti. Dažniausiai po procedūros praėjus parai, retesniais atvejais iki 3 parų, pacientai skausmo nebejaučia. Pažvelkime iš kitos pusės: genda dantys, nuolat kamuoja tai lengvesni, tai stipresni skausmai. Nuskausminamuosius vaistus nejučia imate gerti lyg vitaminus. Ar tai sveika jūsų organizmui? Medikai tikrai ne be reikalo grūmoja pirštu tiems, kurie prioritetą teikia ne problemos sprendimui, o savo nuožiūra griebiasi vaistų. Vaistai nėra vitaminai ir organizmui palieka tikrai ne pačius geriausius pėdsakus. Kreipkitės nelaukdami skausmo, tuomet ir gydymas bus malonus bei nebrangus. Traumos ar ligos atvejai negali būti suplanuoti. Dantų gedimo gydymas – ne tik gali, bet ir privalo būti suplanuotas nedelsiant.

Dentofobija

Nemažai pacientų baiminasi vienokios ar kitokios odontologinės procedūros (arba paniškai bijo odontologų) todėl, kad yra klaidingai informuoti ar nesupranta procedūros paskirties, eigos, ypatumų. Kartais baimę kelia girdėtos nemalonios patirties istorijos, kartais – dėl nemalonios asmeninės patirties. Odontologų baimė yra vadinama dentofobija.

UAB „Odontėja“ specialistai itin didelį dėmesį skiria psichologiniam paciento paruošimui: atsako į visus rūpimus klausimus, išsamiai paaiškina kiekvienos procedūros paskirtį, naudą, eigą, pasekmes. Mūsų tikslas, kad pacientas visiškai atsipalaiduotų ir psichologiškai pasiruoštų laukiančiam gydymui. Seniai įrodyta, kad dažnu atveju baimė yra itin proporcinga nežiniai. Gydymo eigoje pacientas visada informuojamas, koks veiksmas bus atliekamas, kokie galimi pojūčiai, kaip elgtis, jei kas neramina, kelia nemalonius pojūčius. Nereikėtų bijoti, kad organizmas atmes implantus. Tai pasitaiko tik 1-2 proc. visų implantuojamų pacientų.

 Delsti negalima skubėti

Kurioje vietoje dėtumėte kablelį? Kiekvienas žmogus pats sprendžia, kada laikas atlikti vienokį ar kitokį veiksmą. Tačiau kalbant apie sveikatą – negalima atidėlioti. Delsimas gali sukelti labai liūdnas pasekmes. Jau minėjome, kad netekus danties, kelių ar net visų dantų  – ilgainiui žandikaulio kaulas ima nykti. Praradus daug dantų, o taip pat ir kaulo, ypatingai priekinių dantų srityje, estetiniai rezultatai būna prastesni, nes sudėtingiau atstatyti kaulo apimtį, tuo pačiu ir veido aukštį. Tai sąlygoja, kad pacientas po protezavimo gali atrodyti vyresnis nei yra iš tiesų. Kita ne mažiau svarbi dantų trūkumo problema – sudėtingesnis kramtymas, negalėjimas kramtyti kietesnio maisto. Nepajusite, kaip imsite riboti maisto produktus, vengsite kietesnių, rinksitės minkštesnius, skystesnius. Esant nepilnavertei mitybai organizmui pradeda trūkti reikalingų maistinių medžiagų, vitaminų. Ar norite save taip alinti?

Kamuoja baimė, abejonės? Kreipkitės. Džiaugsimės, galėdami atsakyti į visus jums rūpimus klausimus.

Implantavimo kainos

Implantacija:
Implantacijos kompiuterinis tyrimas, planavimas ir chirurginio gido gamyba840 €
Sraigtiniais implantais:
Straumann (Šveicarija) iki 3 implantų (už 1 vnt.)640 €
Straumann (Šveicarija) 4 ir daugiau implantų (už 1 vnt.)580 €
Anyridge (Pietų Korėja) iki 3 implantų (už 1 vnt.)525 €
Anyridge (Pietų Korėja) 4 ir daugiau implantų (už 1 vnt.)475 €
Protezavimas ant implantų metalokeraminiu vainikėliu:
Ant sraigtinio implanto (1 vnt.) su suprakonstrukcijos verte (standartine protezavimo atrama)525 €
Ant sraigtinio implanto (1 vnt.) su individualizuota protezavimo atrama (CAD/CAM)610 €
Protezavimas ant sraigtinio implanto Cirkonio vainikėliu (CAD/CAM technologija) (su bemetalės suprakonstrukcijos verte)550 €
Išimamo protezo fiksavimas prie implantų Locator tipo jungtimi (1 Locator komplektas)405 €
Gijimo galvutės tvirtinimas60 €
Kaulo priauginimo operacija kaulo mišiniu350 - 850 €
Kaulo priauginimo operacija nuosavo kaulo bloku ir kaulo mišiniu870 - 950 €
Sinuso dugno pakėlimo operacija (klasikinė- per langelį) (vienos pusės su medžiagų verte)950 - 1100 €
Sinuso dugno pakėlimo operacija (osteotomais per implanto ložę, nuosavu kaulu)50 €
Sinuso dugno pakėlimo operacija (osteotomais per implanto ložę, kaulo mišiniu)125 - 155 €
Vietinis nuskausminimas15 €

Kainų svyravimas nurodytas, atsižvelgiant į intervencijos apimtį, manipuliacijų sudėtingumą ir sunaudotų medžiagų kiekį.

Pin It on Pinterest