lten +370 615 64 268 I - IV 9:00 - 19:00; V 9:00 - 17:00 Latako g. 1 - 17, Vilnius

Dantų protezavimas

dantu protezavimas

Danties ar jo dalies netekimas – itin jautri tema. Visai nesvarbu, koks jūsų socialinis statusas ar amžius: netikėtas danties netekimas sukeltų nemažai rūpesčių. Tektų skubiai ieškoti galinčio priimti specialisto, lauktų nenumatytos išlaidos, o ką jau kalbėti apie psichologinę būseną, ypač, kai danties nebėra itin gerai matomoje vietoje.

Kada reikalingas dantų protezavimas?

Jei dėl ėduonies ar traumos netekote mažos danties dalies – geriausias pasirinkimas – terapinis gydymas arba estetinis dantų plombavimas. Netekus daugiau nei pusės danties, vieno danties, kelių ar net visų dantų – teks rinktis protezavimą.

Daugelį vis dar gąsdina pati frazė „dantų protezai“. Taip yra dėl nusistovėjusių stereotipų: jei dantų protezai – tai būtinai tie, kuriuos reikia kas vakarą išsiimti, nuvalyti ir pamerkti stiklinėje vandens. O dar ta nenatūrali išvaizda ir patamsėjimas prie dantenų, smukimas, slankiojimasis burnoje, prilimpantis maistas… Turime nuvilti. Tokie protezai pasirenkami vis rečiau. Juos seniai pakeitė dantų implantai ir fiksuojami dantų protezai. Apskritai, dantų protezų pasirinkimas dabar itin platus, tad pasitarę su gydytoju odontologu tikrai rasite jus labiausiai tenkinantį pasirinkimą tiek kokybės, tiek estetikos, tiek kainos atžvilgiu.

Dantimis rūpintis būtina nuolat. Jei netekote danties – nedelskite. Laiku atstatyti dantys ne tik leis vėl džiaugtis nuostabia šypsena, tačiau užkirs kelią veido formos pakitimams, kalbos defektams ar žandikaulio patologijai. „Įkritusios lūpos“ ir atsikišęs smakras – viena iš itin uždelsto gydymo pasekmių. Juk nesinori atrodyti lyg senučiukai animacinių filmukų personažai? Tiesa?

Dantų protezavimo būdai

 • Dantų plokštelės. Dėl nepatvarumo ir nepatogumo dantų plokštelės pasirenkamos vis rečiau. Jos naudojamos daliai danties, visam dančiui ar didesniam kiekiui dantų protezuoti. Plokštelę sudaro dirbtinis dantis (ar dantys) bei jį laikantis pagrindas, kitaip dar vadinamas baze. Bazė reikalinga atramai suformuoti, kitaip dantų plokštelė neatlaikytų kramtymo krūvio ir lūžtų. Tvirtinimas galimas prie likusių dantų, o jei dantų nėra – prie burnos gleivinės. Dantų plokštelė nėra gerai užfiksuojama ir stabili, todėl dažnai gali kilti nepatogumų valgant ar kalbant.
 • Išimami ir nuolatiniai dantų protezai. Rekomenduojami, kai reikia atkurti didesnį skaičių dantų. Išimamais protezais gali rūpintis pats pacientas: išsiimti atsiradus nepatogumo pojūčiui, vėliau vėl įsidėti. Nuolatinius dantų protezus koreguoja ir prižiūri tik specialistas. Abiejų rūšių protezai dažniausiai tvirtinami metalinėmis apkabėlėmis bei užraktais prie natūralių ar protezuotų dantų.
 • Dantų vainikėliai ir tiltai. Dantų tiltai naudojami, kai reikia atkurti didesnį kiekį iš eilės einančių dantų. Dantų vainikėliais atkuriamas kiekvienas dantis atskirai.

Jei likusios danties medžiagos nepakanka – rekomenduojami dantų implantai.

Protezavimas metalo ar bemetale keramika

Dantų atkūrimui pasirinktos medžiagos nulems galutinį protezavimo rezultatą. Seniai odontologijoje naudojama metalo keramika sparčiai išstumiama dėl tokių savybių kaip metalo keliamos alergijos, infekcijos, skonio pojūčio pakitimai, dantų spalva atrodo nenatūraliai, o šalia dantenų matoma tamsi juostelė.

Didėjantys pacientų poreikiai bei reikalavimai estetikai ir kokybei verčia ieškoti naujų sprendimų. Taip atsirado

bemetalė keramika. Cirkonio keramika tapo tikru atradimu, o pacientus ypač žavėjo ir tebežavi jos privalumai:protezavimas

 • tvirta,
 • pralaidi šviesai, dėl ko atrodo, kaip natūralūs dantys,
 • biologiškai suderinama su organizmu, tinka ir alergiškiems žmonėms,
 • itin tvirta ir atspari ardančių medžiagų poveikiui.

Gaminant protezus cirkonio keramika yra frezuojama. Frezuotos konstrukcijos, kas tai? Frezavimu vadinamas sudėtingų formų išpjovimas staklėmis. Karkasas yra gaminamas CAD/CAM skaitmeninės technologijos būdu (konstrukcija sumodeliuojama kompiuterinės programos pagalba), tada išfrezuojama specialioje frezavimo mašinoje iš vientisos medžiagos bloko ir kietinama 1500°C temperatūroje. Taip apdorotas cirkonis laikui bėgant nekeičia nei spalvos, nei struktūros. Skaitmeniniu būdu pagamintos restauracijos yra itin tikslios. Būtent tikslumas lemia geresnį prigludimą, leidžia išvengti mikrotarpų. Tiek protezuojant, tiek kitaip atkuriant jūsų dantis gydytojai odontologai visada privalo būti ne vienos srities specialistais, kad suteiktų aukščiausios kokybės paslaugas tiek estetikos, tiek sveikatos atžvilgiu. Nuolatinis tobulinimasis ir naujausių technologijų taikymas – tik jums ir dėl jūsų.

Dantų protezų rūšys

Taigi, kokie tie šiuolaikiniai dantų protezai?

Pagrindinės yra dvi dantų protezų grupės: fiksuoti (neišimami) ir išimami protezai.

 Fiksuoti dantų protezai: 
 • Įklotai, užklotai.
 • Keramikos laminatės.
 • Dantų vainikai.
 • Tiltai
 • Protezai ant implantų.
Išimami dantų protezai:
 • Dantų plokštelės.
 • Elastinės dantų plokštelės.
 • Lanko atraminiai protezai.

Išimami protezai nėra tokie praktiški ir patogūs, tačiau, kai dėl tam tikrų priežasčių nėra galimybės rinktis fiksuotus  dantų protezus ar implantus – tenka rinktis išimamus protezus.

Liko prarasto nuosavo danties šaknis. Ar įmanoma ją išsaugoti?

dantu protezavimas vilniujeKoks protezavimo būdas tinkamiausias tokiu atveju patars specialistas, įvertinęs danties šaknies būklę. Jei požymiai rodo, kad šaknis nebus ilgaamžė (nelaikys ilgiau nei metus ar du) – greičiausiai bus rekomenduojama šaknį šalinti ir vietoj jos sriegti implantą, kad būtų užkirstas kelias kaulo irimui. Žinoma, yra ir kitų protezavimo alternatyvų, tačiau įvertinant ilgalaikę perspektyvą visapusiškai geriausias pasirinkimas – implantas.

Jei danties šaknis sveika ir tvirta – danties protezas bus tvirtinamas ant jos.

Kaip prižiūrėti dantų protezus?

Protezuotų dantų priežiūra niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų priežiūros. Abiem atvejais būtina nuolatinė burnos higiena. Tam tikrais atvejais gydytojas odontologas gali patarti, koks šepetėlis labiausiai tiktų ar kokį skalavimo skystį naudoti.

Dantų protezavimo privalumai

 • Kokybiškos, sveikatai palankios medžiagos
 • Dantų skaičiaus atkūrimas
 • Protezai vizualiai nesiskiria nuo natūralių dantų
 • Dantų formos atkūrimas
 • Aiškesnis kalbėjimas (kai kalbos aiškumas dingo dėl dantų defektų)
 • Protezavimą atlikus laiku užkertamas kelias žandikaulio patologijoms

 Neturiu pakankamai lėšų protezavimui. Ką pasirinkti?

Pirmiausiai leiskite mums įvertinti jūsų dantų ir žandikaulio kaulo būklę. Tik tada galėsime aptarti, koks dantų gydymas ir/ar atstatymo būdas jums reikalingas. Jei dantys pažeisti ėduonies, yra infekcija – pirmiausiai bus būtinas gydymas. Jei reikalingas protezavimas – kartu spręsime, ką geriau pasirinkti: jei yra danties šaknis – ar ji sveika ir tvirta, ar ant jos galimas protezavimas? Jei šaknies nėra – protezuosime pasitelkdami implantą ar apvilksime greta esančius dantis? Mes niekada nerekomenduosime gadinti sveikus dantų audinius. Jei norėsite apvilkti greta esančius dantis – juos teks šlifuoti. Nemaloni ir tikrai ne „nekalta“ procedūra. Šlifuoti dantys greičiau genda. Laikui bėgant gali tekti daryti korekcijas. Danties implantas atlieka šaknies funkciją ir neleidžia kaului irti.

Baiminatės dėl kainos? Vaikams ir senjorams protezavimo paslauga kompensuojama VTLK. Yra manančių, kad kompensuojamoms procedūroms naudojamos nekokybiškos, pigios medžiagos. Taip nėra. Nesvarbu, ar protezavimo paslaugas apmokėsite iš savų lėšų, ar pasinaudosite kompensavimo galimybe – naudosime tik aukščiausios kokybės medžiagas ir patarsime, ką daryti, kad dantų protezai tarnautų kuo ilgiau.

Kompensavimas nepriklauso, o laisvų lėšų nėra? Galime pasiūlyti galimybę įsigyti paslaugas išsimokėtinai. Ir vėl vyrauja nuomonė, kad tokiu atveju odontologijos klinikos sieks įsiūlyti tik brangiausias paslaugas. Primename, kad galutinis sprendimas yra jūsų.

Mūsų odontologijos klinika naudoja tik kokybiškas medžiagas, tad, kad ir ką pasirinktumėte – kokybe nenusivilsite. Gydytojas odontologas įvertins jūsų dantų būklę, sąkandį,  paaiškins, kokie protezai yra tinkamiausi būtent jums, atsakys į rūpimus klausimus bei atsižvelgs į poreikius. Kreipkitės. Maloniai laukiame.

Dantų protezavimo kainos

Dantų formos modeliavimas laboratorijoje vaškavimas (1 dantis)30 €
Kramtymo plokštumų nustatymas KAVO veido lanku30 €
Cirkonio oksido keramikos vainikėlis300 €
Bemetalės keramikos vainikėlis350 €
Porceliano laminatė (1 dantis)400 €
Metalokeramikos vainikėlis Cr-Co (1 dantis)260 €
Lietas metalinis Cr-Co vainikėlis (1 dantis)150 €
Įklotas-užklotas e.max press380 €
Keraminis “Ivoclar” įklotas-užklotas (inlay-onlay tipo)250 €
“Artglass” įklotas-užklotas (inlay-onlay tipo)170 €
Plastikinis vainikėlis (gaminamas laboratorijoje)150 €
Laikinu akriliniu vainikėliu (gaminamas laboratorijoje)35 €
Apsauginis plastmasinis vainikėlis (gaminamas to paties vizito metu, kabinete) (1 dantis)30 €
Įkloto gamyba ir cementavimas:
Į vieną kanalą90 €
Į du kanalus120 €
Į tris kanalus150 €
Keraminis kultinis įklotas priekinių dantų srityje195 €
Danties vainiko atstatymas stiklo pluošto kaiščiais ir Rebilda DC (medžiaga sustiprinta stiklo pluošto granulėmis):
Kaiščio įcementavimas į kanalą ( 1 vnt.)50 €
Rebilda DC50 - 80 €
Plastmasinės plokštelės gamyba (1 žandikaulis)285 €
Elastinė plokštelė550 €
Kosmetinė plokštelė (1 - 2 dantys)100 - 150 €
Plastmasinės plokštelės pataisa (1 žandikaulis)50 - 70€
Protezavimas lanko atraminiu protezu (biugelis) (1 žandikaulis)550 €
Lanko atraminis protezas su spec. užraktais (1 žandikaulis)750 - 850 €
Vienpusis lanko atraminis protezas su mygtukiniu užraktu700 €
Atspaudas individualiu šaukštu (precizinė atspaudinė masė)s30 €
Seno vainikėlio nuėmimas20 - 30 €
Bruksisto kapa150 €
Apsauginė naktinė kapa70 €
Balinanti kapa70 €
Sportinė kapa140 - 175 €

Skubus protezavimas brangsta 20%
Kainų svyravimas nurodytas, atsižvelgiant į intervencijos apimtį, manipuliacijų sudėtingumą ir sunaudotų medžiagų kiekį.

Pin It on Pinterest