lten +370 615 64 268 I - IV 9:00 - 19:00; V 9:00 - 17:00 Latako g. 1 - 17, Vilnius

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – tai frazė, kuri vis dar asocijuojasi su stiklinaite vandens, kurioje mirksta močiutės ar senelio metalu kaustyti „dantukai“. Bet ar tikrai dantų protezai vis dar tokie gąsdinantys ir neestetiški?

Dantų protezavimas. Kas tai?

dantu protezavimasKlaidinga manyti, kad protezavimas reikalingas tik netekus vieno ar daugiau dantų. Ši procedūra – tinkamiausias pasirinkimas esant  itin dideliems gedimams, arba, kai netenkama pusės ar daugiau danties. Kitaip tariant – protezavimas apima daugelį danties atstatymo būdų.

Šiandien sparčiai tobulėja pačios įvairiausios technologijos. Protezavimo sritis – ne išimtis. Šiuolaikinės moderniosios technologijos leidžia pagaminti aukščiausios kokybės protezus, kurie yra estetiškesni, tvirtesni, draugiškesni žmogaus organizmui bei vizualiai niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų. Metalą išstumia bemetalė keramika (porcelianas), tad jo odontologijoje lieka vis mažiau.

Inovacijos, kuriančios stebuklus

Dar ne taip seniai cirkonis odontologijoje sukėlė revoliuciją: cirkonio keramika yra nepakeičiama medžiaga, norint sukurti ir pagaminti kuo natūralesnius dirbtinius dantis. Cirkonio keramikos vainikėliai, tiltai ir kiti gaminiai kuria natūralumo įspūdį. Puikiai maskuoja patamsėjusius dantų, dantų šaknų audinius, yra itin tvirtas, ilgaamžis, biologiškai suderinamas su žmogaus organizmu… Taip, cirkonis nusipelnė visų jam skiriamų liaupsių.

Ne pakankamai inovatyvu? Šis tas naujesnio: frezuotos konstrukcijos. Kas tai? Frezavimu vadinamas sudėtingų formų išpjovimas staklėmis. Karkasas yra gaminamas CAD/CAM skaitmeninės technologijos būdu (konstrukcija sumodeliuojama kompiuterinės programos pagalba), tada išfrezuojama specialioje frezavimo mašinoje iš vientisos medžiagos bloko ir kietinama 1500°C temperatūroje. Taip apdorotas cirkonis laikui bėgant nekeičia nei spalvos, nei struktūros. Skaitmeniniu būdu pagamintos restauracijos yra itin tikslios. Būtent tikslumas lemia geresnį prigludimą, leidžia išvengti mikrotarpų. Tiek protezuojant, tiek kitaip atkuriant jūsų dantis gydytojai odontologai visada privalo būti ne vienos srities specialistais, kad suteiktų aukščiausios kokybės paslaugas tiek estetikos, tiek sveikatos atžvilgiu. Nuolatinis tobulinimasis ir naujausių technologijų taikymas – tik jums ir dėl jūsų.

Protezų rūšys

Taigi, kokie tie šiuolaikiniai dantų protezai?

Pagrindinės yra dvi dantų protezų grupės: fiksuoti (neišimami) ir išimami protezai.

 Fiksuoti dantų protezai: 
 • Įklotai, užklotai.
 • Keramikos laminatės.
 • Dantų vainikai.
 • Tiltai.
 • Protezai ant implantų.
Išimami dantų protezai:
 • Plokštelės.
 • Elastinės plokštelės.
 • Lanko atraminiai protezai

Išimami protezai nėra tokie praktiški ir patogūs, tačiau, kai dėl tam tikrų priežasčių nėra galimybės rinktis fiksuotus  dantų protezus ar implantus – tenkta rinktis išimamus protezus.

Kaip prižiūrėti dantų protezus?

Protezuotų dantų priežiūra niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų priežiūros. Abiem atvejais būtina nuolatinė burnos higiena. Tam tikrais atvejais gydytojas odontologas gali patarti, koks šepetėlis labiausiai tiktų ar kokį skalavimo skystį naudoti.

Dantų protezavimo privalumai

 • Kokybiškos, sveikatai palankios medžiagos
 • Dantų skaičiaus atkūrimas
 • Protezai vizualiai nesiskiria nuo natūralių dantų
 • Dantų formos atkūrimas
 • Aiškesnis kalbėjimas (kai kalbos aiškumas dingo dėl dantų defektų)
 • Protezavimą atlikus laiku užkertamas kelias žandikaulio patologijoms

Kada reikia protezuoti dantis?

protezavimasDantimis rūpints būtina nuolat. Tačiau gana dažnai atsitinka tai, ko numatyti neįmanoma: trauma, skilimas, liga. Jei netekote pusės ar didesnės danties dalies, viso danties ar, dar blogiau, visų dantų – nedelsikte. Laiku atstatyti dantys ne tik leis vėl džiaugtis nuostabia šypsena, tačiau užkirs kelią veido formos pakitimams, kalbos defektams ar žandikaulio patoligijai. „Įkritusios lūpos“ ir atsikišęs smakras – viena iš itin uždelsto gydymo pasekmių. Juk nesinori atrodyti lyg senučiukai animacinių filmukų personažai? Tiesa?

 

Kaip išsirinkti tinkamai?

Tikriausiai sutiksite, kad kalbant sveikatos tema – negali būti žodžio “brangu”. Šių dienų technologijos, medžiagos, paslaugos kiekvienam leidžia rinktis tai, kas priimtiniausia ir prieinamiausia. Senjorams ir vaikams teikiame protezavimo kompensavimo, o visiems kitiems pacientams – išsimokėjimo paslaugas. Mūsų odontologijos klinika naudoja tik kokybiškas medžiagas, tad, kad ir ką pasirinktumėte – kokybe nenusivilsite. Gydytojas odontologas įvertins jūsų dantų būklę, sąkandį,  paaiškins, kokie protezai yra tinkamiausi būtent jums, atsakys į rūpimus klausimus bei atsižvelgs į poreikius. Kreipkitės. Maloniai laukiame.

Pin It on Pinterest