lten +370 615 64 268 I - IV 9:00 - 19:00; V 9:00 - 17:00 Latako g. 1 - 17, Vilnius

Endodontija

Endodontinis gydymas (dantų šaknų kanalų gydymas) – sudėtinga ir kruopšti procedūra, svariai prisidedanti prie natūralių dantų išsaugojimo.

Endodontinis gydymas

danties kanalai

Nuolat kartojame, kaip svarbu kasdien tinkamai prižiūrėti dantis ir profilaktiškai lankytis pas gydytoją odontologą. Dantų priežiūra saugo dantis nuo daugelio ligų, o profilaktinė specialisto priežiūra užkerta kelią ligų progresavimui. Deja, vieni pacientai neugdo burnos higienos įpročių, kiti neturi galimybės  išvengti dantų ligos ar netekimo.

Profesionalūs medikai visada kartos, kad išsaugoti natūralius dantis būtina kaip įmanoma ilgiau. Jei yra bent menkiausia galimybė – specialistai profesionalai dės visas pastangas, įgūdžius, pasinaudos visomis galimomis dantų gydymo procedūromis. Viena iš tokių procedūrų – endodontinis gydymas.

Dantų šaknų kanalų uždegimas gali būti simptominis arba besimptominis. Pirmuoju atveju uždegimą lydi vakarinis, naktinis skausmas, ar ūmus danties skausmas be priežasties. Antruoju atveju pacientas niekuo nesiskundžia iki tol, kol liga progresuoja. Galima komplikacija – periodontitas. Pacientas jaučia „pakeltą“ dantį (jis tarsi išauga, padidėja), skausmą sukandus, sunkiais atvejais jaučia pulsuojantį skausmą, gali patinti minkštieji audiniai.

Kada sunerimti?

Jei jaučiate pulsavimą, skausmą, dantys reaguoja į temperatūrų pokyčius (pavyzdžiui, geriant karštą arbatą ar valgant ledus ilgai nepraeina danties ar dantų skausmas), nesusimušėte, tačiau ištino dalis veido – vadinasi atėjo metas skubiai apsilankyti pas gydytoją endodontą. Gali būti, kad jums – danties šaknies kanalo infekcija ar uždegimas. Taip gali atsitikti dėl daugelio priežasčių: netinkama burnos higiena ar jos nebuvimas, dantų traumos, dantų protezavimas… Taip, uždegimus gali sukelti net ir kai kurios dantų gydymo procedūros.

Gydymo procesas

Dantų kanalų gydymasEndodontinio gydymo metu pirmiausiai padaroma rentgeno nuotrauka būklei įvertinti. Tada iš kanalų pašalinama uždegiminė pulpa, kanalai išplatinami, dezinfekuojami ir plombuojami. Įvairūs dantys gali turėti nuo vieno iki keturių, kartais ir penkių kanalų. Kokybiškam rezultatui pasiekti būtina išvalyti visus kanalus, pašalinti uždegiminius audinius, dezinfekuoti, plombuoti, kad juose negalėtų atsirasti infekcija.

Kadangi ne visi dantų kanalai yra vienodi, kai kurie – su tam tikromis patologijomis, siauri, lenkti, kalcifikuoti – gydytojui endodontui tenka pasitelkti mikroskopą. Kruopštumas ir kokybė – labai svarbūs sėkmingo gydymo faktoriai.

Laikas – svarbiausias

Niekada nedelskite pasirūpinti savo sveikata. Uždelsimas gali turėti liūdnų pasekmių. Išauga ne tik gydymo kaina, tačiau ir pats gydymas tampa sudėtingesnis, rizikingesnis. Atraskite laiko, apsilankykite UAB „Odontėja“. Mes negailime laiko jums: supažindiname su dantų būkle, pristatome reikalingą gydymą, išklausome jus, išsklaidome baimes, pasirūpiname, kad gydymas būtų sklandus ir neskausmingas. Negailėkite savo laiko sau ir jūs. Laukiame apsilankant!

Kainos

Danties kanalo paruošimas plombavimui35 €
Komplikuotų kanalų paruošimas plombavimui40 - 60 €
Plombavimas gutaperčios kaiščiais (1 kanalas)35 - 40 €
Vaistų įvedimas į kanalą uždegimo gydymui (1 procedūra)15 €

Kainų svyravimas nurodytas, atsižvelgiant į intervencijos apimtį, manipuliacijų sudėtingumą ir sunaudotų medžiagų kiekį.

Pin It on Pinterest