lt +370 615 64 268 I - IV 9:00 - 19:00; V 9:00 - 17:00 Latako g. 1 - 17, Vilnius

Bemetalė keramika. Kas tai?

dantuku-fejaBene visiems žinoma: dantų protezavimas – pažeistų ar prarastų dantų atkūrimas, o pagrindinės dantų protezų grupės – neišimamieji (fiksuotieji) ir išimamieji. Be abejo, patogiausi fiksuotieji protezai: jei dar yra danties audinio, dantis protezuojamas vainikėliu; jei yra dantų eilių defektų, dedami dantų tilteliai; galima dantų protezus tvirtinti ir ant implantų. Protezuojama bemetale keramika, metalo keramika, cirkonio oksido keramika. Kai danties defektas būna per didelis plombuoti, trūkstamą danties dalį galima atstatyti laminatėmis, porceliano įklotu ar užklotu.

Bemetalė keramika – bemetaliai protezai, gaminami tik iš porceliano, jų sudėtyje nėra metalo lydinio. Šiai protezų grupei priskiriami bemetalės keramikos vainikėliai, keraminės laminatės, keraminiai įklotai ir užklotai.

Bemetalės keramikos vainikėliai gali būti viso tūrio (dengiantys visą danties paviršių), daliniai ir pusiniai (priklausomai nuo danties paviršiaus ploto ir tūrio, kurį reikia atkurti).

Keraminė laminatė – itin estetiška plona plokštelė, naudojama priekiniams dantims restauruoti. Laminate padengiamas priekinis ir (ar) kandamasis danties paviršius. Taip galima pakoreguoti danties formą, spalvą, paslėpti defektus, panaikinti tarpus tarp dantų. Šis estetinio dantų protezavimo būdas atėjo iš JAV, daugelio žvaigždžių tobulos šypsenos – nepastebimos laminatės.

Keraminis įklotas, užklotas iš esmės atlieka plombų funkciją, bet naudojami tada, kai pažeista danties dalis yra per didelė plombuoti. Įklotu atstatomi danties vagelių ir duobučių pažeidimai, o užklotu padengiamas visas kramtomasis danties paviršius. Keraminiai įklotai, užklotai gaminami ne burnos ertmėje, o kepami specialiose krosnelėse aukštoje temperatūroje, todėl nusidėvėjimui jie daug atsparesni nei įprastos plombos.

Bemetalės keramikos protezų privalumai
  • Tokie protezai laidūs šviesai, skaidrumu ir spalva taip panašūs į natūralius dantis, kad sunku atskirti.
  • Nėra metalo, nėra ir jo krašto prie dantenų. Todėl puikiai tinka priekiniams dantims.
  • Tai bene pati estetiškiausia priekinių dantų restauracija.
  • Keramikos spalva bėgant metams išlieka nepakitusi.
  • Tinka žmonėms, kurie alergiški metalo lydiniams.
Bemetalės keramikos trūkumai
  • Bemetalę keramiką rekomenduotina naudoti priekinių dantų srityje arba pavienių dantų vainikėliams, nes tvirtumu ją vis dėlto lenkia metalo keramikos ir cirkonio oksido keramikos protezai.
  • Netinka didesniems tiltiniams protezams.

Palikite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Pin It on Pinterest