lt +370 615 64 268 I - IV 9:00 - 19:00; V 9:00 - 17:00 Latako g. 1 - 17, Vilnius

Skauda dantį

Skauda dantį. Ką darote? Tikriausiai skubate ieškoti skausmą malšinančių vaistų. Tiesa? O ką darysite tada, kai skausmas aprims? Ne vienas paprasčiausiai tęs darbus, užsiims kasdiene veikla ir apie skausmą pamirš. Stop! Neteisingas sprendimas.

Kada ir kodėl skauda dantį?

skauda dantiDantų skausmas gali būti ūmus ir lėtinis. Vienas atsiranda netikėtai, kitas – trunka ilgai, maudimas arba dilgčiojimas tampa varginantis. Skausmas – tai organizmo signalas, kad kažkas yra negerai. Visų sričių medikai vieningai sutaria: skausmą malšinantys vaistai – trumpalaikė išeitis. Būtina rasti ir gydyti skausmo priežastį.

Jei skauda dantį atsikandus ledų ar paragavus karštos arbatos – greičiausiai kaltininkas bus ėduonis. Vis dėlto pasitaiko atvejų, kai dantų skausmas – visai ne su dantų problemomis susijusių ligų simptomas: ausies uždegimo, virusinių ar navikinių ligų, sinusito, diabeto, smegenų sutrenkimo, vitaminų trūkumo, o gal net ir širdies priepuolio. Ne visiems žmonėms konkrečių ligų simptomai vienodi, būtent todėl visada būtina pasikonsultuoti ne su bičiuliais ar kaimynais, o medikais.

Dantų skausmo rūšys:

  • Skausmingas kramtymas (ėduonies ar danties skilimo požymis);
  • Aštrus (aštrus skausmas, jautrumas temperatūrai – ėduonies arba danties ar plombos skilimo, įsisenėjusio dantenų uždegimo požymis);
  • Chroniškas (gali būti pažeistas danties nervas);
  • Tvinkčiojantis (infekcijos ar pūlinio požymis);
  • Galinio žandikaulio skausmas (dažniausiai atsiranda dėl protinių dantų dygimo problemų, tačiau gali atsirasti ir dėl griežimo dantimis, blogo sąkandžio).

Dantenas taip pat gali skaudėti, o dantenų uždegimas (gingvitas) – iššaukti danties ar dantų skausmą. Į dantenų skausmą negalima numoti ranka. Uždegimo atveju kraujuoja dantenos, infekcija paveikia dantį ir kaulą. Negydant infekcijos dantys tampa jautrūs ar net paslankūs. Žinoma, dantenas gali skaudėti ir tuo atveju, jei dantis valote per stipriai ar per kietu šepetėliu. O gal netinkamai įdėti dantų breketai ar protezai?

Kaip numalšinti dantų skausmą?jautrus dantys

Skausmo ilgai kentėti nenori niekas. Deja, jis neklausia, ar gali ateiti. Skauda čia ir dabar. Jei nemalonūs pojūčiai aplankė naktį ar savaitgalį, ar gyvenate nuošaliau ir skubiai pas specialistą atvykti nepavyks – štai keletas patarimų skausmui malšinti:

  • Išvalykite tarpdančius, gerai praskalaukite burną. Užsilikęs maistas gali būti skausmo ar maudimo priežastis.
  • Dantų skausmo draugas – šiluma. Ji palanki bakterijų dauginimuisi, tad uždegimas tik didės. Dėkite ledo kompresą. Skaudančią vietą vėsinkite po kelis kartus per dieną ar palaikykite ledo gabalėlį prie skaudančios vietos.
  • Dar vienas pagalbininkas – dezinfekuojantys skysčiai: į stiklinę šilto vandens įdėkite šaukštelį druskos ir skalaukite burną. Puikūs pagalbininkai – ramunėlių, medetkų, šalavijų (turi antiseptinių savybių), ajero ar dilgėlės šaknų (mažina skausmą) nuovirai, grynas bičių pikis (prispaudę jį vatos tamponėliu palaikykite 15-20 minučių).
  • Teisingai sukąskite dantis. Jei dantys jautrūs temperatūrai – gali būti, kad kvėpuojant prasižiojus šalto oro srautas erzina jautrų dantį ir sukelia skausmą.

Didžiausios klaidos

  • Per didelis nuskausminamųjų vaistų kiekis. Medikamentai nėra tokie jau nekalti, tad per dažnas jų vartojimas gali sukelti dar didesnes sveikatos problemas. Nedėkite skausmą malšinančių vaistų tiesiai ant skaudančio danties. Skausmas atlėgs, tačiau tam nepritaikytas vaistas gali pakenkti dančiui ar dantenoms.
  • Vietoj dantų gydymo visada pasirenkami natūralūs skausmo malšinimo būdai. Dantų skausmas – ne vilkas. Į mišką nepabėgs. Gydyti būtina, liaudiškos priemonės ne visada padės, o gali ir dar labiau pakenkti. Juk nemalonu buvo pirmąjį kartą? Tada, kam kentėti vėl ir vėl?
  • Bandymas patiems nustatyti skausmo priežastį. Plinta mada patarimų ieškoti socialiniuose tinkluose. Ar kada susimąstėte, kodėl vienas ir tas pats simptomas būna apibūdinamas, kaip visiškai skirtingų ligų reiškinys? Todėl, kad ne visiems žmonėms pasireiškia lygiai tokie patys simptomai, todėl, kad tie patys simptomai gali signalizuoti apie visiškai skirtingas ligas, todėl, kad ir patys žmonės yra visiškai skirtingi (sveikata, imunitetas, paveldimumas ir dar daug kitų priežasčių). Neeksperimentuokite su savo sveikata.
  • Blogiausias galutinis delsimo scenarijus – prarasti dantys. Retais atvejais tai gali būti ir mirties priežastimi.

Viena iš delsimo, savigydos ir kentėjimo priežasčių – skausmo baimė. Paradoksalu, tačiau yra žmonių, kurie paniškai bijo tiek skausmo dantų gydymo metu, tiek gydytojo odontologo, todėl mieliau kenčia dantų skausmą, nei kreipiasi pagalbos. Baimės šaknys gali slypėti praeityje, kai dantų gydymas neretai buvo išties labai skausmingas, galbūt baimę stiprina aplinkinių pasakojimai apie skausmingą gydymą. Mūsų klinikoje „Odontėja“ būsite apgaubti dėmesiu bei rūpesčiu. Išklausysime jūsų, supažindinsime su šiuolaikinėmis dantų gydymo bei nuskausminimo priemonėmis. Danties skausmas gali būti nepakeliams, o sudėtingesnio gydymo metu, blogiausiu atveju, galite jausti nemalonų maudimą. Visada informuosime, ką ir kodėl darome, kokie galimi pojūčiai. Skirsime laiko tiek, kiek reikės, kad tik jaustumėtės saugiai ir patogiai.

Skauda dantį? Nelaukite. Atvykite, o mes įrodysime, kad dantų gydymas – geriausias pasirinkimas.

Pin It on Pinterest