lt +370 615 64 268 I - IV 9:00 - 19:00; V 9:00 - 17:00 Latako g. 1 - 17, Vilnius

Terapinis gydymas

Labiausiai pasaulyje paplitusi dantų liga – ėduonis (arba kariesas). Ja serga virš 90% Lietuvos gyventojų. Šios ligos metu pažeidžiami kietieji danties audiniai – emalis ir dentinas, kurie apsaugo nuo infekcijos danties pulpą (nervą) – vidinį danties audinį. Terapinis dantų gydymas apima profilaktines ir gydymo priemones siekiant užkirsti kelią dantų gedimui ar sutaisyti jau pažeistus dantis. Tai yra visos dantų priežiūros ir gydymo procedūros, kol dar nėra reikalingas chirurginis gydymas: endodontinis gydymas, estetinis plombavimas, dantų plombavimas.

Estetinis dantų plombavimas

Estetinis dantų plombavimas ne tik atkuria danties formą, pirminę struktūrą, saugo gilesnius dantų audinius, tačiau kuria ir estetinį vaizdą. Jei jūsų netenkina dantų spalva, forma, tarpai tarp dantų, dantys nuskilę, pažeisti ėduonies, kreivi, blogas sąkandis – estetinis dantų plombavimas padės. Plačiau apie šią procedūrą skaitykite čia.

Endodontinis gydymas

Tai dantų šaknų kanalų gydymas. Labai kruopšti procedūra, padedanti išsaugoti natūralius dantis. Dantų šaknų kanalų uždegimas ne visuomet jaučiamas iškart. Vienais atvejais apie uždegimą informuoja skausmas (simptominis uždegimas), kitais atvejais pacientas nieko nejaučia tol, kol liga progresuoja (besimptomis uždegimas). Endodontinio gydymo metu dantų šaknų kanalai bus kruopščiai išvalyti, dezinfekuoti ir užplombuoti užkertant kelią pakartotinėms infekcijoms. Plačiau apie endodontinį gydymą skaitykite čia.

Dantų plombavimas

Plombos užduotis yra atstatyti pažeistą danties vainiką, kad jis vėl pilnai dalyvautų kramtyme: atstatoma dantiesdantų plombavimas vainiko anatomija, funkcija ir estetika. Plombos yra fotopolimerinės (kietėjančios šviesoje) ir cheminio (savaiminio) kietėjimo. Vis tik dažniau naudojamos – fotopolimerinės (helio) plombos, nes cheminio kietėjimo plombos kietėdamos labiau traukiasi, taigi, mažesnė sandarumo garantija, greitesnis dilimas, nepakankamai geros estetinės savybės ir pakartotinio plombos taisymo gali prireikti žymiai greičiau.

Taip pat yra sidabro ar aukso amalgamos (tam tikro metalo plombos), stiklojonomerinės plombos. Amalgaminės plombos yra ilgaamžės, tačiau dėl savo spalvos netinka priekiniams dantims. Jos tinka tik krūminiams, kur mažesni reikalavimai estetikai. Stiklojonomerinės plombos naudojamos kaip ilgalaikės laikinos restauracijos, nes dėl gana didelio dilimo funkcijos metu jos ilgainiui neatstato teisingos danties anatomijos.

Kada reikia plombuoti dantis?

Jei gydytojas odontologas diagnozavo kariesą, jį reikia kuo greičiau gydyti. Kaip minėjome – tai klastinga dantų liga, kuri gali atsirasti dėl daugelio priežasčių, o jos buvimą skausmas išduos ne visada ankstyvoje stadijoje. Kuo anksčiau užkirsime kelią ėduonies plitimui – tuo mažiau bus pažeisti dantys, gydymas bus ir pigesnis ir paprastesnis, išvengsite skausmo. Gydymo metu mechaniškai pašalinsime pažeistus danties audinius, išvalysime, išdezinfekuosime, o suformuotą ertmę užpildysime plomba.

Jei ėduonis dantį pažeidė tiek, kad jaučiate skausmą – nesibaiminkite. Esant poreikiui pritaikysime vietinę nejautrą, kuri pasirenkama pagal pažeistų dantų vietą žandikaulyje.  Nejautros metodų yra daug, tačiau pagrindiniai dažniausiai naudojami vietinės nejautros metodai yra infiltracinė nejautra ir laidinis nuskausminimas. Viršutiniame žandikaulyje ir apatinio žandikaulio priekinių dantų srityje pakanka infiltracinės nejautros. Tai procedūra, kurios dantis ir aplinkiniai audiniai tampa nejautrūs skausmui. Apatinio žandikaulio krūminių dantų srityje daromas laidinis nuskausminimas (kai aptirpsta visi vienos žandikaulio pusės dantys, tos pusės skruostas, lūpa, pusė liežuvio).

Higiena ir profilaktika

Blogas dantų valymas, tarpdančių nevalymas ir nepilnas maisto likučių pašalinimas suformuoja puikias sąlygas karieso vystymuisi. Kariesas dažniausiai formuojasi danties vagelėse, kurios vadinamos didžiausiomis karieso rizikos zonomis, kadangi jose daug lengviau užsilaiko maisto likučiai, lyginant su kitais danties paviršiais.

Norint išvengti karieso, labai svarbi kokybiška individuali burnos ertmės higiena bei profilaktika. Pagrindinė ir efektyviausia karieso profilaktikos priemonė yra dantų vagelių silantavimas, kuris „Odontėjos“ klinikoje 6-14m. vaikams atliekamas nemokamai, nes yra kompensuojamas Vilniaus teritorinės ligonių kasos. Mūsų odontologijos klinikos burnos higienistai puikiai išvalo jau susiformavusius dantų akmenis, gydo dantenų uždegimą, taip pat apmoko pacientą teisingos individualios burnos ertmės higienos ir motyvuoja.

Nenorite būti vienas iš tų 90%? Laukiame jūsų dabar.

Terapinio gydymo kainos

Nuskausminimas10 €
Koferdamas10 €
Laikina plomba10 €
Fotopolimerinė (helio) plomba estetiniam danties defekto atstatymui:
Maža49 €
Vidutinė59 €
Didelė69 €
Estetinis plombavimas90 - 170 €
Funkcinis estetinis atstatymas150 - 200 €
Ilčių vedimo kelio atstatymas (1 dantis)59 €
Takaus kompozito plomba30 €
Stiklo jonomerinio cemento plomba30 - 45 €
Dantų grupės (6 dantys) sutvirtinimas (šinavimas) stiklo pluošto juostelėmis.150 €
Laikino plastmasinio danties fiksavimas prie kaimyninių dantų plombine medžiaga.50 - 150 €

Pin It on Pinterest