lt +370 615 64 268 I - IV 9:00 - 19:00; V 9:00 - 17:00 Latako g. 1 - 17, Vilnius

Pieninių dantų gydymas

Pieninių dantų gydymas

Kartais vis dar tenka išgirsti nuomonę, kad pieninių dantų gydyti nereikia, kadangi jie vis tiek iškris. Deja, tokia nuomonė yra visiškai neteisinga ir nepagrįsta, kadangi pieninis sąkandis atlieka net keletą svarbių funkcijų mažylio burnoje.

Visų pirma su pieniniais dantimis vaikas kramto, smulkina maistą, kad jis lengviau būtų virškinamas. Paskutiniai pieniniai dantys iškrenta tik 10-12 m amžiaus, todėl turime pakankamai ilgą laiko tarpą, kada būtina, kad pieninis sąkandis gerai funkcionuotų ne tik estetikos, bet ir sveikatos požiūriu.

Kita priežastis laiku atlikti pieninių dantų gydymą yra mažojo paciento apsaugojimas nuo skausmo. Gana didelės vaikų dalies racione nepakanka šviežių vaisių, daržovių, sveiko, kokybiško, mažai apdirbto maisto, vyrauja greiti užkandžiai, gėrimai, kuriuose daug cukraus, baltų miltų gaminiai, o jie palieka lipnų apnašą ant dantų. Tai sąlygoja karieso formavimąsi labai jauname amžiuje, todėl negydant anksčiau ar vėliau dantukus pradeda skaudėti. Skausmas apsunkina ir taip ne visada lengvą paciento požiūrį į dantų gydymą.

Be jau išvardintų priežasčių pieniniai dantys laiko vietą nuolatiniams dantims, kad jie galėtų išdygti teisingose padėtyse ir susiformuotų taisyklingas nuolatinis sąkandis. Per anksti praradus pieninius dantis, toje vietoje sulėtėja žandikaulio augimas, todėl atsiranda tikimybė, kad nuolainiam dantukui bus per mažai vietos.

Turbūt jau net nebūtina minėti estetinio aspekto. Juk visi tėveliai nori, kad jų mažylių šypsenos būtų tobulos, švytinčios, o karieso pažeisti dantukai anaiptol nesukelia pasigėrėjimo, greičiau užuojautą ir susirūpinimą.

Todėl mažiausiems mūsų pacientams skiriame ypatingą dėmesį ir rūpestį, kadangi suprantame, kad pirmi vizitai odontologo kabinete lemia vaiko įspūdžius ir tolimesnį jo požiūrį į dantų gydymą apskritai. Todėl labai kreipiame dėmesį į bendravimą su vaiku, stengiamės, kad jis čia jaustųsi komfortabiliai, nebūtų baimės. Mažajam pacientui aiškiname, kokios procedūros bus jam atliekamos, parodome, su kokiais įrengimais tai darysime, ir visa tai pateikiame labai žaismingoje, džiugioje formoje. Būtinai paklausiame jo nuomonės ir visada atsižvelgiame į tai, kokios spalvos plombos jis norės. Juk tai yra dantų gydymo rezultatas, kuriuos jis tikrai gales pasididžiuoti prieš draugus.

Dažniausiai pieninių dantų gydymas atliekamas vietinėje nejautroje, bet jei vaikas yra drąsus, ramus arba jam nemalonus nuskausminimas ir jausmas po jo arba jis pageidauja nedaryti nejautros, esant neskausmingai procedūrai, būtinai atsižvelgiame į jo prašymą. Dažniausiai būtinybė atlikti pieninių dantų gydymą atsiranda 3-5m amžiuje, o jauniausi pacientai, gydyti mūsų kėdė, yra 2,5m amžiaus.

Odontėjos” specialistai pataria : nelaukite, suskubkite į odontologo kabinetą, jei tik kyla įtarimas dėl karieso. Geriau apsilankyti ir išgirsti, kad viskas tvarkoje, nei vėliau kęsti ilgą ir ne visada malonų gydymo procesą!

Kviečiame apsilankyti „Odontėjoje“

Pin It on Pinterest