lt +370 615 64 268 I - IV 9:00 - 19:00; V 9:00 - 17:00 Latako g. 1 - 17, Vilnius

Dantų ir dantenų ligos – širdies ligų priežastis

Dantų ir dantenų ligos

Ar kada nors pagalvojote, kiek svarbi jūsų burnos higiena yra visam jūsų organizmui ir puiki prevencija prieš dantū ir dantenų ligas? Jei ne, tuomet tai tikrai turėtumėte perskaityti! Kodėl?

Burna ne tik  Jūsų kūno dalis, bet bene vienas svarbiausių elementų. Tai tarsi jūsų kūno portalas, kuris atsakingas už maisto medžiagų patekimą į organizmą. Kaip gerai ši svarbi kūno dalis veiks, priklauso nuo to, kaip gerai jūs ja pasirūpinsite.

 

               

Kodėl burnos higiena svarbi?

 

Kasdien tinkamai nesirūpinant dantų ir dantenų higiena, savo organizmui padarote didelę žalą. Teisingas dantų valymas šepetėliu yra labai svarbus, kadangi  valant dantis dantų šepetėliu pašalinama didelė dalis maisto nuosėdų ir blogųjų bakterijų, kurios kaupiasi burnos ertmėje, nuo dantų paviršiaus. Tačiau, norint užtikrinti pilną jūsų burnos ertmės higieną, vien to nepakanka. Nepamirškime ir  tarpdančių siūlo. Tarpdančių valymas specialiu siūlu taip pat svarbu, nes šiuo būdu išvaloma apie 35% danties paviršiaus, be to pašalinama 95% bakterijų. O tai padeda išlaikyti jūsų dantenas stiprias ir dantenų liniją švarią.

 

               

Kas atsitinka, jei netinkamai rūpinatės burnos higieną?

 

Jeigu netinkamai rūpinatės savo burnos higiena, greičiausiai kenčiate nuo dantenų ligos – dažniausiai pasitaikanti dantų problema tarp suaugusiųjų. Tačiau todėl, kad tai yra dažna problema, nereiškia, kad reikėtų į tai nekreipti dėmesio! Su dantenų ligomis jūs galite patirti šiuos nemalonius simptomus ir netgi susidurti su rimtomis ligomis, pavyzdžiui, širdies liga.

 

  • Raudonos, patinusios dantenos
  • Jautrūs dantys
  • Blogas skonis burnoje
  • Blogas burnos kvapas
  • Kraujuojančios dantenos
  • Dantenų recesija

 

               

Kaip dantenų ligos gali sukelti širdies ligas?

 

Kaip minėjome, burna yra vienas iš portalų likusiai jūsų kūno daliai. Svarbu, kas patenka į burną, ypač kai pasireiškia ligos!

Vienas iš dantenų ligų simptomų yra uždegimas ir dantenų recesija. Kai dantenos traukiasi  nuo dantų, jos palieka nedideles ertmes tarp dantų ir dantenų. Tai gali leisti blogoms dantų bakterijoms patekti į kraują.

Deja, kai tai atsitinka, šios medžiagos gali apnuodyti jūsų organizmą, dėl to gresia širdies ligos ir net ištinka širdies priepuolis.

 

               

Ar gali jūsų odontologas jums padėti?

 

Nors prevencija visada yra odontologijos kertinis akmuo, atkūrimas taip pat svarbus tuo atveju, jei jūsų burnos sveikata blogėja. Jei pradedate pastebėti dantenų ligos požymius, svarbu anksti susisiekti su savo odontologu, kad galėtumėte pradėti periodonto terapiją, kitaip žinomą kaip reguliarus gilusis dantenų valymas – kiuretažas.

 

Tai padės išlaikyti jūsų burnos higieną, pašalinti infekcijos židinius ir skatinti sveiką dantenų augimą. Apskritai, tai pagerins jūsų kūno sveikatą!

 

             

Apie mūsų kliniką

 

 „Odontėja“ visuomet stengiasi išlaikyti jūsų dantis ir dantenas puikios formos. Yra daugybė priežasčių, dėl kurių gali pasireikšti dantenų ligos, ir mes esame tam, kad padėtume jums! Tiesiog paskambinkite mums, kai jaučiate, kad jūsų dantų ar dantenų būklė prastėja, ir mes kartu su jumis surasime išeitį, kad padėtume atstatyti Jūsų burnos sveikatą.

Pin It on Pinterest