lt +370 615 64 268 I - IV 9:00 - 19:00; V 9:00 - 17:00 Latako g. 1 - 17, Vilnius

Ką jūsų dantys gali papasakoti apie jūsų gyvenseną ir sveikatą

sveiki dantys

Sveiki dantys ir jausminga, balta šypsena yra reikalingi ne vien puikiam „selfiui“. Jūsų dantys yra tarsi langas į tai, kas jūs esate ir kokia jūsų savijauta. Dantų būklė gali išduoti, kaip jūs mato kiti, ir netgi būti vienas iš jūsų bendros sveikatos veidrodžių. Svarbu laiku pastebėti savo dantų pokyčius. Žemiau aprašome keletą būdų, kaip jūsų dantys išduoda apie jūsų gyvenseną ir sveikatą.

Dantys parodo, jeigu gyvenime patiriate daug streso

Ar žinojote, kad jūsų dantys gali išduoti, kiek streso ir įtampos patiriate kiekvieną dieną? Jei kada nors ryte prabudote su skaudančiais raumenimis ties apatinio žandikaulio kampais, žinokite, kad greičiausiai naktį griežėte dantimis. Ilgainiui tai sukelia gana didelį dantų nusidėvėjimą. Literatūriškai sakant, jūsų dantys yra jūsų įpročių veidrodis. Pavyzdžiui, griežimas dantimis (bruksizmas) dažniausiai yra streso, nerimo ar pykčio jausmų simptomas. Tai taip pat gali būti labai agresyvios ar konkurencinės asmenybės rodiklis. Stresinės situacijos, kurios pasireiškia dantų griežimu, turi būti išspręstos dar iki tol, kol tai sukels kitų sveikatos problemų. Tačiau nakties metu naudojama speciali dantų kapa padės išvengti dar didesnių dantų ir sąkandžio deformacijų.

Dantys parodo, jei jums reikia pakeisti naudojamus vaistus

Kai kurie jūsų vartojami vaistai taip pat turi įtakos burnos sveikatai. Jie gali sumažinti ar padidinti seilių gamybą ir pakeisti bendrą burnos aplinką (ph). Tokiais atvejais reikia atkreipti dėmesį į dantenų formos pasikeitimus ar patinimus, kurie rodo, kad naudojami vaistai jums netinka ir juos rekomenduotina pakeisti, nes tam tikri vaistai stimuliuoja dantenų audinio augimą. Tai apsunkina burnos higieną, dantų šepetėlio ir tarpdančių siūlo naudojimą, sukelia dantų skausmą ir periodonto ligą. Jei pastebite šiuos ar panašius pokyčius, kreipkitės į gydytoją, kuris paskyrė vaistus ir pasiteiraukite, ar įmanoma juos pakeisti kitais. Verta apsilankyti ir pas savo odontologą, kad sužinotumėte, ar jūsų dantims buvo padaryta žala.

Dantys gali parodyti aplinkiniams, kaip jūs jaučiatės

Dažnai mūsų išvaizda išduoda aplinkiniams, kaip mes jaučiamės. Jei dantys dėvisi ar yra pakitusios spalvos, tai pamažu tampa didelių kompleksų ir nepasitikėjimo savimi priežastis. Žmonės, kurie yra komunikabilūs ir gerai jaučiasi svetimoje aplinkoje, dėl to gali tapti drovūs ir uždari, kas neigiamai įtakoja ir kitas gyvenimo sritis.

Sveiki dantys – jūsų sėkmingo gyvenimo rodiklis

Galbūt tai skamba ne visai realistiškai, bet atlikti tyrimai rodo, kad jūsų dantys išduoda, koks sėkmingas bus jūsų gyvenimas ir karjera. Prasta dantų būklė neigiamai formuoja ir jūsų ateities sėkmę. Tai tarsi užburtas ratas, nes dėl nesveikų dantų ar negražios šypsenos krenta jūsų savivertė, atsiranda kompleksai, o tai negatyviai veikia jūsų karjerą ir gebėjimą būti socialiai ir profesionaliai aktyviam. Jei galite pasidžiaugti sveikais dantimis ir nuostabia šypsena, tuomet jūs kur kas geriau save vertinate ir esate labiau pasitikintis.

Dantų priežiūra yra be galo svarbi. Nors tobuli ir sveiki dantys ne kiekvienam duoda gamta, bet su profesionalų pagalba galime pasiekti norimų rezultatų. Taip pat būtina stebėti ir atkreipti dėmesį į dantų siunčiamus signalus, kurie gali įspėti apie bendras jūsų sveikatos problemas. Jūsų dantys pasakoja daugybę dalykų (dantų balinimas gali net padėti jums atrodyti jaunesniais). Todėl pasirūpinkite savo šypsena, kad ji suteiktų tik teigiamas emocijas tiek jums , tiek ir aplinkiniams.

Pin It on Pinterest