lt +370 615 64 268 I - IV 9:00 - 19:00; V 9:00 - 17:00 Latako g. 1 - 17, Vilnius

Kaip įveikti stomatologo baimę? Išgelbėjo paprastas dalykas.

Daugybė žmonių tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje bijo odontologų. Vieni bijo skausmo, kiti – minties apie galimą skausmą, grąžto garso. Vienu ar kitu atveju stomatologai yra kone didžiausią nepaaiškinamą baimę keliantys medikai. Taigi kaip įveikti stomatologo baimę.52-ejų Ilona Zygmantienė visą gyvenimą jautė nepaaiškinamą, kūną kaustančią baimę taisyti dantis. Moteris tikina, kad baimę įveikė tik apsilankiusi pas odontologę Irmą Šorienę. Pasak Ilonos, tai buvo lemtinga akimirka, visiškai pakeitusi jos požiūrį į odontologus.

Puldavo į ašaras

„Niekuomet nesupratau, kas paskatino baimę apsilankyti pas odontologą, tačiau ji mane privertė tapti be galo sumania išsisukinėtoja. Jeigu dantų tikrinimas būdavo atliekamas mokykloje, aš, nors ir eidavau kabineto link, jo nepasiekdavau. Vis sugebėdavau išsisukti ir taisymą atidėti.

Vėliau, net ir prasidėjus įvairiems skausmams, vietoj vizito pas gydytoją rinkdavausi skausmą malšinančius vaistus. Situacijos nepataisė ir nėštumas. Nors odontologo konsultacijos būdavo privalomos, lankydamasi pas nėštumą prižiūrinčią gydytoją meluodavau, jog dantis taisau privačioje klinikoje. Taigi, nemalonumų ir vėl pavyko išvengti.

Deja, savo sumanumu pasidžiaugiau neilgai. Galiausiai teko kreiptis į gydytojus, kurie vienos procedūros metu man pašalino net keturis dantis. Po šio nemalonaus įvykio sau pažadėjau, kad kitą sykį, vos ims gesti dantis, iš karto kreipsiuosi į gydytojus. Be abejo, pažado netesėjau.

Tačiau pakartotinio apsilankymo pas odontologą išvengti nepavyko. Tačiau procedūros atlikti nepavyko, nes mane apėmė panika. Išėjusi iš kabineto susmukau ant suoliuko ir negalėjau nustoti verkusi. Šis raudojimas truko net tris paras. Net vidury nakties pabusdavau apsiašarojusi, man vaidenosi stomatologo kabineto kvapas, garsai.

Taigi, po to apsilankymo ilgai nesilankiau odontologijos kabinete. Jeigu imdavo skaudėti, ant danties uždėdavau sutrintą skausmą malšinančių vaistų tabletę. Deja, toks mano savavaliavimas turėjo ir pasekmių – galiausiai dantis skilo ir supratau, kad vengti gydytojo aš nebegaliu“, – pasakojo Ilona.

Įgauna pasitikėjimo

Taip keliai Iloną atvedė į gydytojos odontologės I.Šorienės kabinetą. Ši vieno sostinės centre veikiančių odontologijos kabinetų įkūrėja tikina atradusi gydymo būdą, leidžiantį pažaboti pacientų baimes.

Daugiau skaitykite lrytas.lt

Palikite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Pin It on Pinterest