lt +370 615 64 268 I - IV 9:00 - 19:00; V 9:00 - 17:00 Latako g. 1 - 17, Vilnius

Technologijos, susijusios su dantų įklotais ir užklotais

dantie įklotas užklotasKeraminis (porcelianinis) danties įklotas ir užklotas iš esmės atlieka plombos funkciją, bet tinka tada, kai pažeista danties dalis yra per didelė plombuoti. Danties įklotu atstatomi danties vagelių ir duobučių pažeidimai, o užklotu padengiamas visas kramtomasis danties paviršius. Tai vadinamieji neišimamieji mikroprotezai, nes jų gamyba sudėtingesnė ir vyksta ne burnos ertmėje.

Keraminiai įklotai, užklotai rekomenduotini naudoti krūminių dantų srityje. Kai pažeista danties dalis per didelė plombuoti, plomba gali nesilaikyti (ypač ties tarpdančiu). Įklotai ir užklotai apgaubia dantį ir saugo tiek nuo ėduonies, tiek nuo lūžių.

Danties įklotas ir užklotas privalumai:

  1. Jei danties šlifuoti ir protezuoti vainikėliu nėra būtinybės arba dantims gydyti skirtas biudžetas ribotas, dantų įklotas ar užklotas yra bene tinkamiausias danties atstatymo būdas.
  2. Su įklotu ar užklotu atstatytas dantis atrodo labai natūraliai. Spalva kiekvienu atveju parenkama individualiai ir pritaikoma prie kitų dantų spalvos.
  3. Keraminiai įklotai, užklotai gaminami ne burnos ertmėje, o kepami specialiose krosnelėse aukštoje temperatūroje arba frezuojami iš specialių keraminių medžiagų blokelio, todėl kramtymui, nusidėvėjimui, skilimui jie daug atsparesni nei įprastos plombos.
  4. Jie gerai sutvirtina danties sienelės, taip sumažėja danties sienelių lūžių tikimybė.
Dantų įklotų ir užklotų gamyba

Dantų įklotai ir užklotai gaminami dviem būdais:

  1. Padarius dantų atspaudus, siunčiami technikui į laboratoriją gaminti. Čia specialioje krosnelėje jie kepami aukštoje temperatūroje.
  2. Pasitelkus šiuolaikines CAD/CAM technologijas – kompiuterinį dantų restauracijų modeliavimo ir gamybos metodą. Burnoje nuskenavus pažeistų ir sveikų dantų vaizdą, kompiuteriu suprojektuojamas labai tikslus danties įkloto ar užkloto skaitmeninis modelis. Pagal šį skaitmeninį modelį iš tvirtos keraminės medžiagos blokelio išfrezuojamas įklotas ar užklotas. CAD/CAM technologijų CEREC sistema įklotus, užklotus leidžia pagaminti tiesiog odontologo kabinete, ir dančiui atstatyti tokiu būdu gali užtekti vieno vizito.

Kad ir kokie būtų dantų įklotų ir užklotų privalumai, svarbiausia prižiūrėti savo dantis ir lankytis pas odontologą, kad juos patikrintų. Tada ilgai nereikės mikroprotezų.

Palikite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Pin It on Pinterest