lt +370 615 64 268 I - IV 9:00 - 19:00; V 9:00 - 17:00 Latako g. 1 - 17, Vilnius

10 blogų įpročių, kurie kenkia jūsų dantims

10 blogų įpročių, kurie kenkia jūsų dantims

Visi žino, kad saldūs arba rūgštūs maisto produktai gali padaryti rimtą žalą jūsų dantims. Tačiau yra ir kitų būdų pakenkti dantis, apie ką dauguma net nenumano!

Pakuočių atidarymas dantimis

Kartais neradus žirklių atidaryti pakuotei ar nuplėšti etiketei nuo naujo drabužio, daugelis pasinaudoja dantimis kaip įrankiu. Naudojant vietoj žirklių dantis, labai rizikuojate, kadangi dantis gali skilti arba įtrūkti. Norint to išvengti, geriau dantis naudokite pagal paskirtį, o pakuotes praplėškite ir etiketes pašalinkite tam skirtais įrankiais.

Nagų kramtymas

Tai dar vienas dažnas žalingas įprotis. Kramtyti nagus yra ne tik nehigieniška, bet ir atsiranda didelė danties perkrovimo rizika, skilimo , įtrūkimo galimybė, nes yra labai pažeidžiamas danties emalis ir kiti audiniai.

Vaisinė arbata

Buvo įrodyta, kad kai kurie žolelių arbatos skoniai gali greitai pakenkti dantims, nes tirpina danties emalį. Jūsų mėgiamos citrinų, aviečių ir juodųjų serbentų vaisinės arbatos yra vienos pavojingiausių jūsų dantims. Ekspertai rekomenduoja vaisines arbatas pakeisti žolelių arbatom, tokiom kaip ramunėlių ir pipirmėtės. Ar čia kalbate apie natūralias ar su skonio pakaitalais? Reikėtų akcentuoti.

Džiovinti vaisiai

Nors džiovinti vaisiai naudingi ir dažnai rekomenduojami, svarbu žinoti, kad pavyzdžiui razinos, turi didelį cukraus kiekį, dėl kurio dažniausiai atsiranda ėduonis ir skylutės dantyse. Šių problemų galima išvengti valant dantis du kartus per dieną

Per kietas dantų šepetėlis

Jei manote, kad kietas dantų šepetėlis geriau išvalys jūsų dantis, tai labai klystate. Nuo per didelės trinties kenčia dantų emalis ir dirginamos dantenos, dėl ko dantys tampa jautrūs ir atsiranda pavojus, kad atsiras ėduonis. Rekomenduojame naudotis švelnesnių šerelių dantų šepetėliu, arba naudokitės elektriniu dantų šepetėliu,kuris puikiai pašalina apnašas ir tam nereikia stipraus šveitimo,kad dantys būtų tinkamai išvalyti.

Pieštuko ar rašiklio kramtymas

Pieštuko ar rašiklio kramsnojimas gali išjudinti jūsų dantis iš jų vietos, taip pat rizikuojate, kad dantis įskils, bei taip pat taip dirginamos dantenos. Dantys nėra skirti kramtyti kietiems daiktams. Jei kyla noras pakramsnoti, geriau kramtyti becukrę kramtomąją gumą.

Dehidratacija

Nepamirškite išgerti 8 stiklines vandens per dieną – dažnas tai pamiršta arba ignoruoja, tačiau dėl to gali išsausėti burnos gleivinė, o tai kenkia ir jūsų dantims. Neišgeriant reikalingo vandens kiekio, sumažėja seilių gamyba, todėl atsiranda pavojus, kad valgymo ir gėrimo metu burnoje atsirandančios rūgštys nebus praskiestos ir žalos jūsų dantis, taip pat pablogės savaiminis dantų apsivalymas.

Vaisvandeniai

Net ir becukriai vaisvandeniai gali pakenkti jūsų dantims. Kadangi dantys „maudosi“ rūgštinėje aplinkoje. Norėdami to išvengti, rekomenduojame rinktis vandenį be priedų.

Citrusiniai gėrimai

Citrininiuose gėrimuose, tokiuose kaip greipfrutų sultys, yra daug rūgščių, dėl kurių gali išsivystyti danties emalio erozija. Rekomenduojame rinktis oranžinės spalvos sultis, nes juose yra mažiau rūgšties, nei greifrutų sultyse. Tačiau gerkite sultis saikingai, kadangi jos turi didelį cukraus kiekį, kas įtakoja jūsų dantų sveikatai.

Griežimas dantimis

Dantų griežimas dantimis gali sukelti daugybę problemų jūsų dantims, kadangi nuo pastovaus trynimosi ir spaudimo pažeidžiamas dantų emalis, dantys gali skilti, įtrūkti, sužemėti sąkandis, kas sąlygoja rimtas smilkininio-apatinio žandikaulio sąnario bėdas. Jei turite problemų dėl dantų griežimo naktimis, rekomenduojame įsigyti apsauginę dantų kapą nuo bruksizmo, kurį nešiojama naktimis ir apsaugo dantis nuo pirmalaikio nusidėvėjimo.

Pin It on Pinterest