lten +370 615 64 268 I - IV 9:00 - 19:00; V 9:00 - 17:00 Latako g. 1 - 17, Vilnius

Vaikų dantų gydymas

vaiku dantu gydymasVaikų dantų gydymas – labai svarbus, nepaisant to, gydomi nuolatiniai ar pieniniai dantys. Jei girdėjote gandų, kad pieninių dantukų taisyti nereikia – netikėkite. Pieninių dantų gydymas toks pat svarbus, kaip ir nuolatinių. Tuoj paaiškinsime, kodėl.

Vaikų odontologai įspėja

Šiandienos statistika nedžiugina: jaunėja mažųjų odontologijos klinikos pacientų amžius, o vaikų, sulaukusių 6 metukų, tačiau neturinčių nei vieno ėduonies pažeisto dantuko – itin mažai. Vos penktadalis. Ką tai reiškia? Priežasčių gali būti ne viena: netinkama burnos higiena ar jos nebuvimas, mitybos įpročiai (greitasis maistas, daug saldiklių dažnai vartojamuose produktuose).

Nuolat kartojame: valyti būtina jau patį pirmąjį dantuką. Maždaug iki 6-7 m. amžiaus vaikui burnos higienos įpročius formuojate jūs, tėveliai. Taigi, itin svarbu, kad nuolat primintumėte vaikui, kada ir kaip reikia valyti dantukus, o dantukų valymo procesą prižiūrėtumėte patys. Kruopščiam valymui užtikrinti jūsų pagalba – būtina. Naudokite dantų pastą vaikams, nes jos sudėtis – labiausiai pritaikyta vaikų dantukams. Pas vaikų odontologą profilaktiškai lankytis reikėtų jau nuo pirmojo dantuko išdygimo. Nepabijokite su specialistu pasitarti dėl kiekvienos nerimą keliančios dantuko dėmelės. Geriau patikrinti ir nusiraminti (jei dantukui viskas gerai), nei laukti, kol ėduonis atliks savo “juodą darbą” ir dantukas taps skausmingas, o gydymas – sudėtingesnis.

Kodėl būtina gydyti pieninius dantis?

Vaikų odontologaiKaip ir nuolatiniai dantys – taip ir pieniai turi savo struktūrą, kurią pažeidus bus jaučiamas skausmas. Pieniniai dantys lygiai taip pat yra atsakingi už sąkandžio formavimąsi, “saugo” vietą būsimam nuolatiniam dantukui. Per anksti praradus pieninį dantuką – toje vietoje sulėtėja žandikaulio augimas, tad gali atsitikti ir taip, kad nuolatiniam dantukui liks per mažai vietos. Taisyklingas sąkandis labai svarbus tiek vaikui, tiek suaugusiam asmeniui. O vaikui jis dar tik formuojasi!

Kantrybės. Tiktai kantrybės.

Pirmasis vizitas pas vaikų odontologą turi būti įsimintinas gerąja prasme. Ne kartą minėjome, kad itin rūpinamės savo pacientų psichologiniu paruošimu prieš procedūrą. Vaikams dėmesys – dar didesnis. Dažniausiai baimę kelia nežinia arba nemaloni aplinkinių (tėvelių, broliukų, sesučių, kitų giminaičių ar draugų) patirtis. Deja, būna ir taip, kad tėveliai, patys to nenujausdami, vaikutį gąsdina: „jei valgysi saldumynus – skaudės dantuką“, „jei suges dantukai – oj, pamatysi, kas tau bus pas odontologą“. Nereikėtų taip daryti. Dantų gydytojas – ne baubas ir visai nenori jūsų mažyliui sukelti sausmo.

Štai čia labai svarbi kantrybė. Jei kurį laiką kantriai aiškinsite, kodėl saldumynai yra blogai, arba, kodėl ir kaip reikia valyti dantukus – nepajusite, kaip ateis laikas, kai jūsų pagalbos nebereikės. Vaikas išmoks, įgus ir puikiai susitvarkys be jūsų. Negąsdinkite, o aiškinkite. Paruoškite mažylį pirmajam vizitui: „gydytojas „suskaičiuos“ dantukus, pažiūrės, ar visi sveiki“. Visa kita atliksime mes: supažindinsime su instrumentais ir įranga, papasakosim, ką ir kaip darysime, būtinai atkreipsime dėmesį į mažojo paciento pageidavimus dėl procedūrų. Kitaip tariant, įtrauksime į patikrinimo ir, jei reikės, gydymo procesą. O kur dar spalvotos plombos… Juk smagu pačiam išsirinkti, o po to ir draugams parodyti. Labai svarbu, kad tėveliai ir gydytojai odontologai bendradarbiautų. Mes pažadame būti kantriais, vardan teigiamų jūsų mažylio įspūdžių. O jūs?

Silantavimas

SilantaiViena iš profilaktikos priemonių – silantavimas. Procedūros metu sveiki krūminiai dantukai nuvalomi, tada padengiami specialia medžiaga, silantais, kuri saugo dantukus nuo ėduonies. Tai visiškai neskausminga, o 6-14 metų vaikams – nemokama.

Būkim geru pavyzdžiu

Būkime atsakingi už save, o už savo vaikus – dar labiau. Padėkime suformuoti teisingus įgūdžius ir įpročius. Būkime pavyzdžiu, nes vaikai mokosi ne iš žodžių, o iš veiksmų. Jei ne tik mokysime, bet ir patys rodysime, kaip prižiūrime savo dantis bei profilaktiškai lankysimės odontologijos klinikoje – vaikai tai perims iš mūsų. Tokie įpročiai leis anksti užkirsti kelią dantų ligoms ir, galbūt, jūsų vaikas nė nesužinos, ką reiškia dantų skausmas. Juk verta, tiesa?

Nedelskite. Apsilankykite patys ir drauge atsiveskite savo vaikus. Klinika „Odontėja“ pažada nepamirštamus įspūdžius, rūpestį ir teigiamą patirtį.

Vaikų dantų gydymo kainos

Pieninio danties plombavimas30 €
Pieninio danties kanalų gydymas25 €
Dantų padengimas silantais (1 dantis)10 €
Apsilankymas (jei vaikas nesileidžia gydytis)30 €
Psichologinis vaiko paruošimas30 €
Pieninio danties rovimas20 €

Pin It on Pinterest