lt +370 615 64 268 I - IV 9:00 - 19:00; V 9:00 - 17:00 Latako g. 1 - 17, Vilnius

Kokia Tavo šypsena su laminatėmis?

Laminatės – itin estetiškos plonos (0,3–0,5 mm) porceliano plokštelės, naudojamos priekiniams dantims restauruoti. Laminate padengiamas priekinis ir (ar) kandamasis danties paviršius. Taip galima pakoreguoti danties formą, spalvą, paslėpti defektus, panaikinti tarpus tarp dantų. Šis estetinio dantų protezavimo būdas atėjo iš JAV, daugelio žvaigždžių tobulos šypsenos – nepastebimos laminatės.

Laminatės rekomenduotinos šiais atvejais: įdėtos plombos tapo per daug ryškios, įvykus traumai nuskilo dantis, patamsėjo dantys, nelygūs dantys, yra tarpų tarp dantų. Bet jeigu dantys labai pažeisti karieso arba nuskilusi didelė danties dalis, geriau rinktis kitokį dantų atstatymo būdą.

Dantų laminavimo procedūra.

Laminatės tiesiog klijuojamos prie senų dantų jų nešlifavus arba nušlifuojams labai plonas (apie 0,5 mm) danties sluoksnis. Padaromas dantų paviršiaus atspaudas ir siunčiamas į gamybos laboratoriją. Pagamintos laminatės klijuojamos prie dantų.

Laminatės plonos, bet labai atsparios dilimui, skilimui, dažančių maisto produktų poveikiui. Porcelianas pasižymi skaidrumu ir natūralumu, todėl tokios dantų laminatės puiki ir ilgalaikė investicija į grožį. Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad laminačių ir tvirtinimo medžiagų galiojimo laikas daugiau negu 20 metų. Žinoma, tiek laiko nekinta laminačių spalva ir blizgesys. Didelis privalumas – jas galima nuimti ir vėl klijuoti kitas, jeigu norima dar geresnio rezultato arba itin retais atvejais laminatės nuskiltų.

Laminačių medžiagos ir gamyba.

Dažniausiai laminatės gaminamos iš stomatologinio porceliano kiekvienam individualiai. Galima laminuoti 10 viršutinių ir 10 apatinių priekinių dantų (iki krūminių dantų).

Laminatės gaminamos ir pasitelkiant CAD/CAM technologijas – kompiuterinį dantų restauracijų modeliavimo ir gamybos metodą. Nuskenavus paciento dantų vaizdą, kompiuterio programos suprojektuoja itin tikslią skaitmeninę danties laminatę. Pagal šį projektą laminatė išfrezuojama iš specialaus keraminės medžiagos blokelio. Tokiu būdu laminates galima pagaminti odontologo kabinete, o pacientui gali užtekti ir vieno vizito (ypač tais atvejais, kai laminuojami ne visi 20 priekinių dantų).

Norint su laminatėmis įgyvendinti nuostabios šypsenos svajonę, reikia užduoti kuo daugiau klausimų odontologui ir aptarti kainą, nes kokybiškas dantų laminavimas gana brangus.

Palikite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Pin It on Pinterest